شناسهٔ خبر: 66710 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۶۴۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان خسارت سیل به زیرساخت های جاده ای خوزستان تاکنون

آبگرفتگی جاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از برآورد اولیه خسارت ۶۴۵ میلیارد تومانی سیل به زیرساخت های جاده ای استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان, غلامعباس بهرامی نیا در این خصوص گفت: طبق آخرین برآورد صورت گرفته تاکنون ۶۴۵ میلیارد تومان خسارت ناشی از سیلاب به زیرساخت های جاده ای استان از جمله جاده ها و ابنیه فنی وارد شده است.

بهرامی نیا با بیان اینکه تا فروکش کردن کامل آب امکان برآورد نهایی خسارت وجود ندارد، افزود: تمامی جاده ها باید از آب خارج شوند تا برآورد دقیق تری صورت بگیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان تصریح کرد: در بارندگی هایی که از سال ۹۷ شاهد بودیم، استان خوزستان کمترین تخریب پل ها را داشته است و علی رغم حجم بالای بارندگی ها، روان آب ها، سیلاب ها و آب های رهاسازی شده که از زیر این پل ها عبور کردند، کمتر از ۱۰ پل تخریب شدند  و این امر نشان  می دهد تنقیه پل ها و پاکسازی حریم رودخانه ها به خوبی صورت گرفته است.

۳۰۰ ابنیه فنی نیاز به تعمیر دارند

وی بیان کرد: اما به دلیل آب شستگی های زیادی که صورت گرفت، حدود ۳۰۰ ابنیه فنی خوزستان در مسیرها که عمدتا پل و آبرو هستند دچار آسیب شده اند و نیاز به تعمیر دارند.

بهرامی در خصوص تردد در جاده اهواز-خرمشهر نیز اظهار کرد: روز گذشته کیلومتر ۳۸ این جاده دچار آبگرفتگی شد، اما با اقدامات انجام شده از سوی نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای و ایجاد سیل بند خاکی، مشکل مرتفع شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان اینکه همزمان با ایجاد سیل بند خاکی، تردد در این مسیر با احتیاط انجام شد، گفت: در حال حاضر هیچ گونه مشکل تردد در جاده اهواز به خرمشهر وجود ندارد.