شناسهٔ خبر: 66712 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

جابه‌جایی بیش از ۱۵۷ هزار مسافر نوروزی توسط «هما»/ کاهش ۵۰ درصدی تاخیرها نسبت به سال گذشته

هواپيما هما در ایام نوروز ۱۳۹۸ بیش از ۱۵۷ هزار مسافر با هزار و ۶۰۱ پرواز توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» جابجا شده‌اند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آمار منتشر شده توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» نشان می‌دهد که که در بازه زمانی ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۸، هزار و ۶۰۱ پرواز نوروزی توسط این شرکت انجام شده و بیش از ۱۵۷ هزار مسافر با این پروازها جابجا شده‌اند.

این اطلاعات نشان می‌دهد که پروازهای داخلی با انجام ۱۱۰۳ پرواز وجابجایی بیش از ۸۳ هزار مسافر، بیش از ۶۸ درصد کل پروازها و ۵۲ درصد از جابجایی مسافران نوروزی هما را به خود اختصاص داده‌اند و ضریب اشغال صندلی در این بخش بیش از ۷۵ درصد بوده است.

همچنین در این ایام ۴۹۸ پرواز خارجی، ۷۴ هزار مسافر بین‌المللی ایران‌ایر را جابجا کرده‌اند و ضریب اشغال صندلی در این بخش بیش از ۷۰ درصد برآورد شده است.
 
دراین ایام مقدار ۴۵۳ تن بار ومرسولات پستی توسط پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما » حمل شده است. بیشترین باردراین مدت در شبکه پروازی بین المللی حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ،بیش از ۳۶ درصد افزایش نشان می دهد.
 
بر اساس این اطلاعات میزان تاخیر در پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در ایام نوروز ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۰ درصد کاهش داشته است که این مهم حاصل برنامه‌ریزی مناسب و هماهنگی کامل مجموعه در انجام پروازهای به موقع بوده است.