شناسهٔ خبر: 66851 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

توضیح هواپیمایی کشوری در مورد پرواز تهران-کاراکاس

هواپیمایی ماهان سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن توضیح جزییات پرواز تهران-کاراکاس گفت: این پرواز منظم و برنامه‌ای نبوده است، با این حال رایزنی‌ها برای برقراری پرواز برنامه‌ای ادامه دارد.

رضا جعفرزاده، مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در پاسخ به حواشی ایجاد شده پیرامون پرواز هواپیمایی ماهان به کاراکاس گفت: از ابتدا نیز خبری در ارتباط با برقراری پرواز برنامه‌ای میان تهران و کاراکاس منتشر نشده بود.

وی ادامه داد: پیشتر یک فروند ایرباس A۳۴۰-۶۰۰ هواپیمایی ماهان برای نخستین بار، یک پرواز مستقیم میان تهران و کاراکاس انجام داد، و البته این پرواز منظم و برنامه‌ای نبود. این پرواز حامل معاون وزیر خارجه و هیاتی از هواپیمایی ماهان بود تا برقراری پرواز منظم و برنامه‌ای میان ایران و را امکان سنجی کنند.

جعفرزاده با اشاره به برداشت غلط برخی رسانه‌ها از خبر برقراری اولین پرواز مستقیم میان تهران و کاراکاس گفت: در خبر اعلام شده، اشاره‌ای به برقراری پرواز منظم نشده بود. تنها به این موضوع اشاره شده بود که رایزنی‌ها برای برقراری پرواز مستقیم ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، روز گذشته یک مقام وزارت خارجه ونزوئلا وجود پرواز برنامه‌ای میان ایران و ونزوئلا را تکذیب کرد. این مساله این شائبه را به وجود آورد که خبر برقراری نخستین پرواز مستقیم میان ایران و ونزوئلا صحیح نبوده است. حال آنکه این مقام در سخنان خود، بر مذاکرات برای برقراری پرواز مستقیم منظم میان تهران و کاراکاس صحه گذاشته است.