شناسهٔ خبر: 66899 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

واحدهای مسکن مهر برای اسکان موقت سیلزدگان پلدختر استفاده می شود

مهر لرستان مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: واحدهای مسکن مهر پلدختر برای اسکان موقت سیلزدگانی که مسکن خود را از دست داده‌اند در نظر گرفته شده که تاکنون اسکان ۳۰ خانوار در این واحدها نهایی شده است.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان لرستان, رضا خالقی در این خصوص اظهار داشت: مرحله دوم امدادرسانی به سیلزده ها در خصوص اسکان آنها است که طبق برنامه زمانی و پیرو تاکید وزیر راه و شهرسازی و استاندار لرستان، پس از بازگشایی راه‌ها در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان افزود: یک طرح مسکن مهر تعاونی ساز در پلدختر وجود داشت که پس از مذاکره با مالکان و موافقت آنها، ۳۰ واحد با کمک پیمانکار و نیروهای جهادی تکمیل و نظافت شده و هم اکنون برای اسکان اماده است.

وی با اشاره به کمک خیرین برای مفروش کردن این واحدها تصریح کرد: هزینه اجاره این واحدها به مدت یکسال توسط دولت پرداخت می شود و با معرفی فرماندار پلدختر ۳۰ خانواری که بیشترین استحقاق را دارند در این واحدها اسکان موقت می شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: همچنین رایزنی با تعداد دیگری از تعاونی ها و مالکان مسکن مهر در حال انجام است تا دولت با اجاره یکساله این واحدها، کار استکان موقت سیل‌زدگان را نهایی کند.

خالقی با اشاره به تخریب برخی واحدهای مسکونی واقع در مسیر رودخانه کرگانه خرم آباد افزود: اراضی دولتی در مجاورت این منطقه وجود دارد و خیرین مسکن‌ساز موافقت اولیه خود را برای احداث ۳۰ واحد مسکونی اعلام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۰ هکتار زمین دولتی در پل‌دختر و ۱۰ هکتار نیز در معمولان برای واگذاری به بنیاد مسکن انقلاب به منظور ایجاد واحدهای مسکونی برای اسکان دائم سیل‌زدگان نهایی شده است.