شناسهٔ خبر: 67110 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه‌های راه روستایی مازندران/ حدود ۵۹ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان واگذار شد

ساخت مسکن در زنجان مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به اینکه پروژه های متعددی در سراسر استان در دست انجام است، یادآور شد : با پیگیری‌های انجام شده در تلاش هستیم تا ان‌شاالله در کوتاه‌ترین زمان ممکن این پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران, سید محمد نظری گفت: پروژه‌های راه روستایی در شهرهای بابل، بهشهر، نکا، گلوگاه، تنکابن و چالوس در حال انجام است و پیمانکاران مشغول فعالیت هستند, سعی و تلاش ما بر این است که تمام پروژه‌های راه روستایی استان تا پایان سال به بهرهبرداری برسند.

وی با اشاره به اینکه در استان مازندران حدود ۵۹ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان واگذار شد، خاطرنشان کرد :  چهار هزار و ۹۰۰ واحد نیز در حال تکمیل است از این تعداد نیز بیش از دو هزار ۲۵۰ واحد خود مالک و مابقی پروژه‌های دولتی هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران تصریح کرد: خوشبختانه برای تسریع بخشیدن به این پروژه بزرگ به طور منظم شورای مسکن برگزار می شود امسال  سال پایانی اجرای مسکن مهر است و باید این طرح به پایان رسد.

محمد نظری گفت : مشکلاتی در حوزه زیر ساخت وجود دارد از جمله این مشکلات  تجهیزات الحاقی به پروژه های مسکن مهر همانند قیمت آسانسورها، تاسیسات مکانیکی و برقی می باشد و  همچنین آن دسته از پروژهایی که فاقد  متقاضی بودند و یا عضو موثر نداشت خوشبختانه دولت تعیین تکلیف کرد در شرایط فاقد متقاضی همانند مسکن میارکلای ساری همه افراد می توانند ثبت نام کنند و صاحب مسکن شوند..

وی اظهار کرد: در حوزه باز افرینی شهری که کار ترکیبی با شهرداری هاست حاشیه نشینی شهرها و بافت های فرسوده است که امسال ۲۸ پروژه برای آن تعریف شده از جمله پارک محله ، خانه بهداشت،جدول بندی و پیاده‌روسازی در حال خدمات رسانی هستیم ،این پروژه ها در ۱۹ شهرمازندران در حال انجام است و تلاش بر آن داریم که در تمام شهرهای استان این طرح انجام شود.

نظری در ادامه یادآور شد :باید کلیه شهرهای استان طرح بافت فرسوده را تهیه و مصوب  کنند  اداره کل راه و شهر سازی برای مساعدت  در دو بخش آسفالت رایگان در محلات و تسهیلات ۴۰ میلیونی برای بازسازی بافت‌های فرسوده شهری آمادگی کامل را دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت :در صدور پروانه ساختمان نیز ۵۰ درصد  تخفیف داده می‌شود  و می‌توانیم با کمک شهرداری‌ها بافت‌های فرسوده و حاشیه نشین را در پنج سال آینده به شکلی برسانیم که به نقاط پایدار نزدیک شوند

نظری در ادامه به بازسازی مسجد جامع ساری اشاره کرد و گفت: برای طرح بازسازی مسجد جامع ساری در سه روز آینده ۱۵ میلیارد ریال از تعهدات خودمان را برای ساخت این مجموعه در نظر گرفته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: پروژه مهم ما، تعریض و چهار خطه کردن مرزن آباد به سمت چالوس است سالیان سال است که مردمان آن منطقه دچار مشکل هستند، خوشبختانه از سال گذشته عملیات اجرایی چهارخطه کردن این محور در حال انجام است و در سه ماه آینده آسفالت می‌شود و زیر بار ترافیکی خواهد رفت.