شناسهٔ خبر: 67184 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه مترو شهر جدید هشتگرد / تأکید بر استفاده همه‌جانبه از ظرفیت‌ها و امکانات برای تکمیل پروژه تا نیمه نخست امسال

بازدید مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید امروز ضمن بازدید از پروژه در حال اجرای مترو هشتگرد از نزدیک در جریان جزئیات پروژه قرار گرفت.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید به همراه حسن روانفر عضو هیئت‌مدیره، محمدرضا توکلی مدیر حمل و نقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید، داود صفدری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد و سایر مدیران و مسئولین منطقه‌ای از پروژه در حال اجرای متروی هشتگرد بازدید و از نزدیک در جریان جزئیات پروژه قرار گرفت.

طاهرخانی در این بازدید ضمن دیدار با پیمانکاران ضمن بررسی آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه، موضوعاتی از جمله تامین منابع مالی مورد نیاز جهت کارهای باقیمانده سیویل، سوزن، فنس پیرامونی، خرید تجهیزات ایستگاه و برق بالا سری را مورد بررسی قرار داده و تصمیماتی را در جهت تسریع هرچه بیشتر روند تکمیلی پروژه در دستور کار قرار داد.

وی در این بازدید ضمن اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی  مبنی بر بهره برداری پروژه در نیمه اول سال ۹۸  و اهمیت این موضوع اعلام کرد که مجموعه سپاسد و شرکت عمران شهر جدید هشتگرد باید با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و بکارگیری تمام امکانات  نسبت به تسریع در انجام کارهای باقیمانده اقدام نمایند.

گفتنی است وزیر راه و شهرسازی چندی پیش در حاشیه بازدید از پروژه در حال احداث خط متروی هشتگرد در جمع خبرنگاران گفته بود که متروی هشتگرد یكی از پروژه‌های متفاوتی است كه در دستور كار قرار ما قرار دارد. اگرچه آزادسازی مسیر و تامین امكانات فنی مورد نیاز پروژه تا كنون زمان زیادی برده ولی خوشبختانه عملیات از نظر كیفی بسیار خوب پیش رفته است.

اسلامی در ادامه از پیشرفت فیزیكی بیش از ٧٧ درصدی این پروژه خبر داد و گفت که درحال حاضر اكثر تجهیزات و امكانات پروژه تأمین و در اختیار پیمانكاران قرار گرفته تا هرچه سریعتر نصب شود.

وی با تأكید بر اینكه این پروژه تا اواسط تابستان ٩۸ به بهره‌برداری خواهد رسید، اعلام کرد مردم اطمینان داشته باشند كه در روند كار وقفه‌ای به وجود نمی‌آید و اراده‌ای مصمم برای تكمیل طرح ازسوی تمامی دست اندركاران، نمایندگان، استانداری و شركت عمران شهرهای جدید در این حوزه وجود دارد./