شناسهٔ خبر: 67193 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

نجات پنج صیاد لنج حادثه دیده توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار

امداد دریایی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان ۵ صیاد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار درآب های دریای عمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیدحسن ابراهیمی؛ معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان ۵ صیاد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) چابهار درآب های دریای عمان خبر داد.

 ابراهیمی ضمن بیان جزئیات این حادثه دریایی اظهار داشت: در شامگاه پانزدهم اردیبهشت ۹۸ یک لنج صیادی با ۵ نفر سرنشین در فاصله ۲۰ مایلی از بندر چابهار به علت مشکل موتوری و ورود آب به موتورخانه به مدت  ۶ ساعت در دریا سرگردان بودند که پس از دو ساعت عملیات جستجو و نجات دریایی، افراد مضطر به وسیله شناور  ناجی پنج، نجات یافته و به محل امن انتقال داده شدند.

معاون دریایی اداره کل بنادر سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: نجات یافتگان در صحت و سلامت کامل به سر می برند و وضعیت جسمانی آنها رضایت بخش گزارش شده است.

این مقام مسئول به مالکان، فرماندهان و خدمه شناورهای سنتی و لنج ها توصیه کرد: حتما به اطلاعات هواشناسی روزانه که روی کانال ۶۹ توسط مرکز (MRCC) اعلام می گردد توجه ویژه ای داشته و از صحت تجهیزات ارتباطی قبل سفر اطمینان حاصل نمایند.

وی از فرماندهان شناورها خواست در صورت هرگونه حادثه  مرکز (MRCC) روی کانال ۱۶ دریایی را خطاب قرار داده یا با تماس با (شماره ۱۵۵۰) این مرکز را در جریان کامل حادثه جهت عملیات امداد و نجات و ارائه خدمات موثر قرار دهند.