شناسهٔ خبر: 67272 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون مسافری راه آهن اعلام کرد؛

انجام پیش فروش بلیت قطارهای مسافری در موعد مقرر

میرحسن موسوی معاون مسافری راه آهن از انجام پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام بعد از ۱۱ خرداد ۹۸ در موعد مقرر خبرداد.

به گزارش  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران‌، میرحسن موسوی معاون مسافری راه‌آهن از انجام پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای ایام بعد از ۱۱ خرداد ۹۸  در موعد مقرر خبرداد و گفت: پیش فروش بلیت قطارهای مسافری مطابق برنامه برای ایام ۱۱ خرداد ۹۸ به بعد از  ۱۰ صبح شنبه ۲۸ اردیبهشت همزمان به صورت اینترنتی و توسط مراکز مجاز  فروش بلیت قطارهای مسافری انجام می‌شود.

وی در خصوص افزایش قیمت بلیت قطارها تصریح کرد: موضوع افزایش بلیت که مدت‌ها پیش توسط شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی درخواست شده در حال بررسی و در مراحل قانونی خود را می‌گذراند و تاکنون در این باره تصمیمی اتخاذ نشده است.

موسوی افزود: ازسال۱۳۹۴ تا  تیر ماه ۱۳۹۷  قیمت بلیت قطار فقط ۱۰ درصد با مصوبه ستاد تنظیم بازار افزایش داشته است و در ایام پیک نوروز ۹۸ هم هیچ گونه افزایشی قیمتی صورت نگرفته است.این در حالی است که هزینه های شرکتهای مزبور افزایش یافته و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای حمل و نقل ریلی با هدف کاهش فشار اقتصادی به مردم عزیز از افزایش قیمت بلیت ها در نوروز سالجاری پرهیز کرده اند.