شناسهٔ خبر: 6744 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بازدید سفیر آلمان از بندر شهید رجایی ؛

تاکید سفیر آلمان بر توسعه روابط دریایی و بندری ایران و آلمان/ بندر شهید رجایی زیرساخت‌های مناسبی برای مراودات کالا دارد

توسعه 2 جانبه روابط تجاری دریایی بندری بین ایران و آلمان سفیر آلمان در سفر خود به هرمزگان در بندر شهید رجایی گفت: با فراهم شدن زمینه های مناسب مطمئن هستیم رفت و آمدهای تجاری ایران و آلمان افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، میکائیل بارون فون اونگرن در دیدار با مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه آلمان یکی از شرکای تجاری مهم ایران است، افزود: از طرف کشور آلمان خوشبین هستیم که با حصول توافق، روابط دریایی و بندری بین دو کشور افزایش یابد.

سفیر آلمان در ایران ایجاد رابطه بیشتر تجاری بین مسئولان و متخصصان بنادر و دریانوردی ایران و آلمان را بسیار مهم دانست و گفت: بندر شهید رجایی هم اکنون با مدل سازی های برابر  با استانداردها زیر ساخت های مناسبی برای مراودات کالا دارد.

میکائیل بارون خواستار ایجاد روابط مستقیم و بدون واسطه تجاری بین ایران و آلمان شد و از متخصصان و مسئولان ایرانی برای شرکت در نمایشگاه‌های بندری و دریایی این کشور دعوت کرد.

در ادامه مدیران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تشریح فرصت ها و ظرفیت های تجاری و اقتصادی در بندر شهید رجایی پرداختند.

دبیر اول اقتصادی سفارت آلمان در ایران، مدیران ترانزیتی بخش های خصوصی آلمان و رئیس اداره خاورمیانه سفارت، سفیر آلمان میکائیل بارون فون اونگرن را در این سفر همراهی کردند. بازدید از ترمینال های تخلیه و بارگیری کانتینری و فله و همچنین اراضی پشتیبانی بندر شهید رجایی بخش پایانی سفر این هیات به هرمزگان بود./

نظر شما