شناسهٔ خبر: 67493 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مجری پروژه ترمینال سلام:

ترمینال سلام یک تیم فرودگاه‌ساز تماما ایرانی تربیت کرد

کورش فتاحی عضو هیات مدیره و مجری پروژه ترمینال سلام و ایران شهر شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) تفاوت‌های بارز ترمینال گالری سلام با دیگر ترمینال‌های موجود در فرودگاههای سراسر کشور را بیان کرد.‌

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) کوروش فتاحی گفت: ترمینال گالری سلام تفاوت های متعدد و بارزی با دیگر ترمینال های موجود در فرودگاه‌های کشوردارد که یکی از این تفاوت ها طراحی منحصر به فرد آن است. 

وی ادامه داد: همچنین در این پروژه ملی که به دست متخصصان ایرانی طراحی و ساخته شده مجموعه ای از آثار هنری با معماری اسلامی - ایرانی به کار رفته که آن را از دیگر ترمینال‌های هوایی کشور متمایز کرده است.

کوروش فتاحی افزود: مهم‌ترین دستاورد ساخت ترمینال گالری سلام، پرورش یک تیم فرودگاه ساز کاملا ایرانی بود و این مطلب یک افتخار بزرگ برای کشورمان محسوب می‌شود.

عضو هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه اکثر تجهیزات به‌کار رفته دراین ترمینال ساخت ایران است، افزود از همین رو  می‌توان از ترمینال گالری سلام به عنوان یک دستاورد بزرگ برای تولید ملی نام برد.

مجری پروژه‌های ترمینال سلام و ایران شهر خاطر نشان کرد با بهره برداری از ترمینال گالری سلام، تیم فرودگاه ساز ایرانی که در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) شکل گرفته آماده خواهد شد تا طراحی و ساخت ترمینال ایران شهر را آغار کند.