شناسهٔ خبر: 67579 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از ایستگاه راه‌آهن تهران:

اجرای تونل اتصالی ایستگاه راه‌آهن تهران به مترو برای تسهیل تردد مسافران

سعید رسولی مدیر عامل راه آهن گفت: برای تسهیل تردد مسافران از ایستگاه تهران به مناطق مختلف پایتخت، تونلی زیرزمینی در دست آماده‌سازی است تا با اتصال آن به ایستگاه مترو میدان راه‌آهن مسافران بتوانند به سهولت با مترو سفرهای درون شهری خود را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران،معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن در بازدید از عملیات بازسازی ساختمان شهید کلانتری راه آهن و گفت‌و‌گو با مسافران در ایستگاه راه‌آهن تهران، مسایل و مشکلات مسافران را بررسی کرد.

سعید رسولی در این بازدید در جریان روند عملیات بازسازی ساختمان شهید کلانتری در میدان راه آهن قرار گرفت که در حال حاضر روند بازسازی این ساختمان در ۱۸ هزار مترمربع در دست اقدام است.

به گفته مدیر عامل راه آهن؛ برای تسهیل تردد مسافران از ایستگاه تهران به مناطق مختلف پایتخت، تونلی زیرزمینی در دست آماده سازی است تا با اتصال آن به ایستگاه مترو میدان راه‌آهن مسافران بتوانند به سهولت با مترو سفرهای درون شهری خود را انجام دهند.

در بازدید مذکور، مسافران، کارکنان ایستگاه تهران و برخی از رانندگان شاغل در مجموعه راه‌آهن مسائل و مشکلات خود را به طور مستقیم با معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کردند که دستورات لازم برای پیگیری های بیشتر و رفع مشکلات مطرح شده، توسط وی صادر شد.

لازم به ذکر است در این بازدید که علاوه بر ساختمان شهید کلانتری و ایستگاه مسافری تهران، سکوهای حمل بار و مسافر نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند، قائم مقام مدیرعامل، معاونین و تعدادی از مدیران کل راه آهن، معاون وزیر راه و شهرسازی را همراهی کردند.

ساختمان شهید کلانتری راه‌آهن در سال ۱۳۱۸ ساخته شده و پس از ۷۰ سال بازسازی این ساختمان در دست اقدام قرار گرفته تا پس از اتمام عملیات بازسازی آن، بخشی از ستاد مرکزی راه آهن در این ساختمان مستقر شود.
طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر است عملیات بازسازی این ساختمان در ضلع شمال غرب میدان راه آهن تهران، در ۸ ماه به پایان برسد و در راستای انجام ماموریت های شرکت راه آهن از جمله تشکیل شرکت قطار حومه ای و سایر واحدهای دیگر مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.
پیشتر رسولی طی نامه ای از قائم مقام راه آهن خواسته بود قرارداد اجاره ساختمان های استیجاری لغو و از اماکن ملکی راه آهن استفاده به عمل آید.