شناسهٔ خبر: 67786 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

پیشرفت ۹۲ درصدی ساخت آزادراه همت-کرج / تملک اراضی نیازمند تامین اعتبارات ویژه است

خادمی بازدید مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی آزادراه همت-کرج خبر داد و گفت: در صورت تزریق منابع مالی مورد نیاز، ۸ درصد باقیمانده تا پایان تابستان ۹۸ تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خیرالله خادمی عصر روز گذشته از پروژه احداث آزادراه همت-کرج بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پروژه قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص این پروژه اظهار داشت: آزادراه همت-کرج به طول ۱۴.۵ کیلومتر همینک از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی برخوردار است و امیدواریم با تزریق منابع مالی مورد نیاز، ۸ درصد باقیمانده تا پایان تابستان ۹۸ تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

وی افزود: در بازدید امروز، فعالیت تمام جبهه‌های کاری مشهود بود و طی چند ماه اخیر، تحول خوبی در این پروژه آزادراهی ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور خاطرنشان کرد: با توجه به مسکونی و تجاری بودن زمین‌های عبوری آزادراه همت- کرج به منظور تملک اراضی نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه‌ای هستیم.

به منظور رفع مشکلات ترافیکی استان البرز و همچنین محورهای مواصلاتی به استان‌های غربی کشور برنامه‌های ویژه‌ای از سوی شرکت ساخت و توسعه در نظر گرفته شده است.

خادمی با بیان اینکه « تکمیل و بهره‌برداری از آزادراه همت-کرج ۳۵ درصد ترافیک ورودی به شهر تهران به این جاده منتقل می‌شود» یادآور شد: آزادراه همت-کرج یکی از مسیرهای منتهی به پایتخت و تکمیل کننده کریدور بین‌المللی شرق به غرب کشور است که با بهره‌برداری کامل از آن علاوه بر کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی شاهد کاهش بار ترافیکی درون شهری کرج با اتصال محور جدید به محور چالوس و کلاک و تسهیل دسترسی اهالی شمال کرج به استان های شمالی و تهران خواهیم بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌‌ریزی انجام شده برای تکمیل و بهره‌برداری از ۵ پروژه آزادراهی از جمله آزادراه همت-کرج در سال جاری گفت: پیگیری اعتبارات، ملزومات و مصالح همچون قیر مورد نیاز  این پروژه‌ها از سوی همکاران شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل در دست پیگیری قرار دارد تا سرمایه‌گذاران و پیمانکاران هر یک از این پروژه‌ها بتوانند  طبق زمان‌بندی پروژه‌ها را تحویل دهند.