شناسهٔ خبر: 68020 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد:

تعطیلی پنج ساعته فرودگاه‌های تهران در روز ۱۴ خرداد

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپيمايی کشوری گفت: روز سه‌شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ مصادف با ارتحال امام خمينی (ره)، فرودگاه‌های استان تهران به مدت پنج ساعت تعطيل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری،  رضا جعفرزاده گفت: هم‌زمان با برگزاری مراسم سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، پروازهای فرودگاه‌های استان تهران به مدت  پنج ساعت تعطیل می‌شوند و به دلیل هم‌زمانی این روز با ماه مبارك رمضان، مراسم بعدازظهر برگزار می‎شود و تمام پروازهای این فرودگاه‎ها به وقت ايران از ساعت ۱۶ تا ۲۱ و به وقت جهاني (UTC) از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۶:۳۰ تعطیل خواهد شد.

وی ادامه داد: اطلاعیه‌ هوانوردی در اين خصوص صادر و به‌ تمامی شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی اعلام شده است و شرکت‌ها موظف به برنامه ريزي براي پاسخگويي به مسافران خود در چنين مواقعي هستند.

جعفرزاده خاطرنشان كرد: تمامي پروازهای قبل و بعد از ساعات اعلام‌ شده، طبق برنامه انجام خواهد شد و مسافران لازم است قبل از عزيمت به فرودگاه امام خميني (ره) براي پروازهاي خارجي با شماره تلفن ۰۹۶۳۳۰ و در پروازهاي داخلي با شماره تلفن۴۴۶۶۵۵۱۹ - ۴۴۶۶۵۵۲۴ و ۱۹۹ تماس حاصل كنند.

سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري افزود: همچنين پروازهاي عبوري از فاصله ۳۰ مايلي تا ارتفاع بي نهايت از فضاي تهران ممنوع است و فرودگاه پيام براي استفاده پروازهاي اضطراري استفاده خواهد شد.