شناسهٔ خبر: 68446 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

بهای خدمات ناوبری و فرودگاهی در حوزه هوانوردی عمومی ۳۰ درصد ارزان شد

سیاوش امیرمکری وزير راه و شهرسازی با پيشنهاد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران مبنی بر اعمال تخفيف تا سقف ۳۰ درصد بهای خدمات ناوبری و فرودگاهی برای حوزه هوانوردی عمومی موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیر مکری، مدیرعامل و رییس هیات مدیره این شرکت گفت: پس از عقد تفاهمنامه بین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سازمان هواپیمایی کشوری و ستاد فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته در حضور معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، این شرکت  با هدف کمک به توسعه هوانوردی کشور و وفق ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی ماده ۶۳ وصول بدهی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین پیشنهاد اعمال تخفیف تا سقف ۳۰ درصد بهای خدمات ناوبری و فرودگاهی را به مقام عالی وزارت راه و شهرسازی ارایه کرد.

امیرمکری افزود: محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی نیز ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه از توسعه هوانوردی عمومی کشور با این پیشنهاد موافقت کرد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فعالان حوزه هوانوردی عمومی دارای پرنده زیر ۲۰۰۰ کیلوگرم از تاریخ ابلاغ این مصوبه (۱۲ خرداد ۹۸) می توانند از تخفیف لحاظ شده برای توسعه فعالیت های خود بهره مند شوند.

منظور از هوانوردی عمومی کلیه پروازهای غیر نظامی غیر از حمل و نقل هوایی برنامه ریزی شده و همچنین آن دسته از پروازهای برنامه ریزی نشده است که با هدف تجاری انجام می شوند.

پرنده هایی که در هوانوردی عمومی استفاده می شود می تواند از گلایدر تا جت های پیشرفته متغیر باشد.