شناسهٔ خبر: 68774 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مجری منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره):

٢٤٠ هکتار برای ساخت هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) مشخص شد / منطقه آزاد شهر فرودگاهی آماده جذب سرمایه‌گذاران است

حسین تاجیک مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) مزیت های آغاز فعالیت هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) حسین تاجیک با بیان اینکه پروژه هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی یکی از مهم ترین و سودآورترین پروژه های این مجموعه به حساب می آید گفت : بر اساس طرح جامع مصوب شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) بخشی از زمین های منطقه آزاد شهر فرودگاهی به مساحت ٢٤٠ هکتار به عنوان هسته پیشران منطقه آزاد تجاری مشخص شده است.

وی ادامه داد محدوده مشخص شده از لحاظ وضعیت جغرافیایی زمین های عمدتا تخت و مسطح است، از همین رو این زمین ها برای احداث زیر ساخت ها اعم از لوله کشی آب،کابل کشی برق و مخابرات آماده است.

مجری منطقه آزاد تجاری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به مجاورت پروژه هسته پیشران منطقه آزاد تجاری با بخش توسعه یافته شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از انتقال زیر ساخت‌های موجود به این محدوده با کمترین هزینه خبر داد.

تاجیک با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) موقیعت جغرافیایی آن است که در مجاورت پهنه هوانوردی و ترمینال جدید این مجموعه واقع شده خاطرنشان کرد، استقرار انواع فعالیت های اقتصادی در این مجموعه پیش‌بینی شده و با آغاز فعالیت هسته پیشران منطقه آزاد تجاری شاهد رونق تولید و اقتصاد در مجموعه شهر فرودگاهی خواهیم بود.

مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از ایجاد پهنه لجستیکی و تولید به مساحت٨٧ هکتار، ساخت ساختمان‌های دفاتر شرکت‌های داخلی و خارجی، ساختمان‌های مرکز مالی بین‌المللی شامل استقرار بانک‌ها، بیمه و بورس به مساحت ٢٠ هکتار، ایجاد پهنه فن آوری‌های برتر به مساحت ٢٤ هکتار، ساخت مرکز همایش‌ها و هتل‌ها به مساحت ١٠ هکتار، ایجاد صنایع خلاق به مساحت ١٠ هکتار و توریسم سلامت به مساحت پنج هکتار به عنوان پهنه‌های اقتصادی هسته پیشران در این مجموعه نام برد. 

تاجیک در خصوص اقدامات صورت گرفته در محدوده پهنه لجستیکی و تولید گفت : در این محدوده که به عنوان فاز یک هسته پیشران منطقه آزاد تجاری مشخص شده در فضایی پنج هکتاری گمرک منطقه آزاد استقرار پیدا کرده از همین رو احداث انبار مسقف، انبار رو باز، تونل انرژی، ساخت شبکه معابر و دسترسی‌ها و نصب باسکول برای فعالیت گمرک انجام شده است.

مجری منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه همزمان با راه‌اندازی فاز یک هسته پیشران عملیات اجرایی احداث زیر ساخت‌های محدوده ٢٤٠ هکتاری توسط پیمانکار مربوطه شروع شده است گفت : طبق قرار دادی که با پیمانکار منعقد شده تمامی زیر ساخت‌های لازم در مدت دو سال آماده می‌شود تا شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) بتواند از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن برای رونق تولید و اقتصاد کشور استفاده کند.

وی ادامه داد فراخوان ها برای شناسایی سرمایه گذاران در پهنه های لجستیک و تولید، فن آوری های برتر و ساخت دفاتر از سال گذشته در دستور کار این مجموعه قرار داشته و مذاکرات خوبی با سرمایه‌گذاران برای عقد قرار داد در بخش‌های یادشده صورت گرفته و امیدواریم پس از بررسی های دقیق بهترین تصمیم را برای شکوفایی اقتصادی شهر فرودگاهی اتخاذ کنیم.