شناسهٔ خبر: 69671 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به دنبال ارتقای توان عملیاتی محقق شد؛

تخلیه همزمان ۱۳ فروند کشتی در بندرامام خمینی(ره)

بندر امام با پهلوگیری و تخلیه همزمان ۱۳ فروند کشتی حامل کالای اساسی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) در تیرماه امسال رکورد بی سابقه ای در زمینه تخلیه و همزمان کشتی ها به دست آمد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ، معاون امور بندری و اقتصادی این اداره کل اظهار داشت: به دنبال افزایش حجم ورود کشتی های حامل کالاهای اساسی به بندر امام خمینی(ره) و ارتقای توان عملیاتی در این مجتمع بزرگ بندری، طی ۲۱ تیرماه سال جاری ۱۳ فروند کشتی جمعا به وزن ۵۸  هزار تن حامل انواع کالاهای اساسی تخلیه کردند.

ایرج مدیری در ادامه افزود: با بهره گیری از توان تجهیزاتی  و ظرفیت عملیاتی  بندر و برنامه ریزی مناسب و با هدف تسهیل و تسریع در تخلیه کالاهای اساسی، تخلیه همزمان این تعداد کشتی با تناژ مناسب صورت پذیرفت.

معاون امور بندری و اقتصادی با اشاره به اینکه حدود ۶ میلیون تن انواع کالاهای اساسی در بندرامام خمینی(ره) از ابتدای سال جاری تا کنون تخلیه شده است، از آمادگی کامل عملیاتی  این مجتمع بزرگ بندری برای  تخلیه  کشتی های ورودی  و نقش آفرینی  مؤثر در زنجیره تأمین و حمل کالاهای اساسی کشور خبر داد.