شناسهٔ خبر: 69684 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

برگزاری ۷۸ رزمایش ایمنی در جاده های سیستان و بلوچستان

نظارت جاده ای سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از برگزاری ۷۸ مانور ایمنی در جاده‌های استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ایوب کرد با اشاره به آغاز طرح تردد تابستانه گفت: این طرح از ابتدای تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت که با توجه به موج تردد تابستانی در این ایام پیش بینی می شود تقاضا برای انجام سفرهای جاده ای به ویژه با ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری افزایش یابد. بر این اساس با هماهنگی و همکاری پلیس راه های شمال و جنوب استان، تشکل های صنفی حمل و نقل مسافری و ادارات تابعه در شهرستان ها، برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

کرد ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری تعداد ۶۷ مانور توسط پرسنل این اداره کل جهت کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی از لحاظ برخورداری از تجهیزات ایمنی صورت گرفته که دراین مانورها تعداد ۱۴۰۰ دستگاه ناوگان عمومی مورد بازدید قرار گرفته است. همچنین از ابتدای طرح در اول تیرماه نیز  ۱۱ نوبت مانور برگزار شده که تعداد ۱۲۵ دستگاه ناوگان عمومی بازدید شده است.

وی افزود: با عنایت به وظایف ذاتی این اداره کل و در راستای کنترل هرچه بهتر تردد و برقراری ایمنی در جاده ها،  تجهیزات ایمنی و اقلام مورد نیاز پلیس راه های شمال و جنوب استان نیز تهیه و در اختیار آنها قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به سایر اقدامات صورت گرفته گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، ضمن ارائه آموزش نکات ایمنی و قوانین و مقررات به کاربران جاده خصوصاً در مناطق روستایی، تعداد ۱۷۵۰ عدد کلاه ایمنی مخصوص راکبان موتور سیکلت و ۳۰۰ عدد کپسول آتشنشانی و برچسب شبرنگ مخصوص وانت بار ها، به صورت رایگان در میان آنها توزیع شده است. همچنین با توجه به شرایط زیست محیطی استان، تعداد ۲ هزار گردنبند شبرنگ مخصوص شتر جهت رویت هر چه بیشتر آنها توسط کاربران جاده، تهیه و توزیع شده است.