شناسهٔ خبر: 69842 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

امروز انجام شد

بازدید از بافت فرسوده مسجد سلیمان در بخش نمره ۴۰/ اعلام خطر به ساکنان بافت های قدیمی برای ترک منازل

مسجدسلیمان معاونان وزیر راه و شهرسازی از بافت‌های ناکارآمد مسجد سلیمان که در اثر زلزله ۵.۷ ریشتری دچار آسیب شدند، بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز ۲۶ تیرماه معاونان وزیر راه و شهرسازی با سفر به استان خوزستان، از مناطق بافت‌های فرسوده مسجد سلمیان بازدید کردند.

در جریان این بازدید که مازیار حسینی، معاون مسکن و ساختمان و محمد شکرچی‌زاده، رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی حضور داشتند، بافت فرسوده مسجد سلیمان در بخش نمره ۴۰ مورد بازدید قرار گرفت.

به گفته مسئولان محلی، بسیاری از ساختمان‌های واقع در بافت فرسوده این بخش بر اثر زلزله ۵.۷ ریشتری هفدهم تیرماه آسیب جدی دید و باید برخی از واحدها تخلیه شوند.

به گفته مهدیان، معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در مسجد سلیمان ۱۳ هزار واحد بافت فرسوده وجود دارد که دو هزار واحد آن در بخش نمره ۴۰ واقع شده است.

به گفته این مقام مسئول به ساکنان بسیاری از ساختمان‌های قدیمی بافت فرسوده شهر اعلام خطر شده است، اما صاحبان واحدهای فوق به دلیل نداشتن تمکن مالی تمایلی به جابه‌جایی از واحدهای مسکونی پر خطر خود را ندارند.

گفتنی است: این بازدید تا پایان عصر امروز پیش بینی شده و شرکت در جلسه ستاد بحران استان از دیگر موارد پیش‌بینی شده در جریان سفر امروز است.