شناسهٔ خبر: 69867 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان:

عملیات بهسازی محورهای آسیب دیده در سیل خوزستان اولویت بندی می شود

ترمیم آسفالت غلامعباس بهرامی‌نیا گفت: با توجه به کاهش اعتبار ابلاغ شده برای بهسازی محورهای خسارت دیده در سیل خوزستان نسبت به خسارت برآورد شده، عملیات بهسازی محورهای آسیب دیده اولویت بندی می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خوزستان، غلامعباس بهرامی‌نیا اظهار کرد: پس از سیل، با امکانات و اعتبارات محدود اداره کل، نسبت به ترمیم موقت خرابی ناشی از سیل در جاده‌ها و ابنیه‌های فنی اقدام و سعی کردیم با این اقدامات شرایط مناسبی را برای تردد ایمن در این جاده ها فراهم شود.

وی افزود: خرابی های ناشی از سیل در برخی جاده‌های استان به شکلی بود که نیازمند ابلاغ اعتبار بودیم و بر همین اساس پیگیری‌های لازم در خصوص تخصیص اعتبارات مرتبط با سیل از سوی وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اطلاعات قرارگاه بازسازی استان، صورت گرفت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: بخشی از اعتبارات مربوط سیل در حال ابلاغ به این اداره کل است اما در مجموع اعتبار در نظرگرفته شده کمتر از خسارت برآورد شده است.

بهرامی نیا ادامه داد: با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، قرار است جاده ها و ابنیه‌های فنی خسارت دیده شده خوزستان طی سه مرحله بهسازی و ترمیم شوند اما تمام تلاش خود را خواهیم داشت تا با اولویت بندی، محورهایی که وضعیت بحرانی تری دارند در دستور کار قرار گیرند.

وی اظهار کرد: شرایط برگزاری مناقصه برای محورهای در اولویت، فراهم شده است و در کوتاه ترین زمان ممکن بر اساس ضوابط و مقررات، نسبت به انتخاب پیمانکار اقدام خواهیم کرد تا کار بهسازی و ترمیم اساسی در محورهای ابلاغ اعتبار شده، آغاز شود.

پیشنهاد ارائه شده از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مبنی بر در اختیار قرار دادن قیر رایگان برای جاده ها و محورهای خسارت دیده ناشی از سیل در ستاد مرکزی قرارگاه بازسازی کشور مورد بررسی می گیرد و در صورت به تصویب رسیدن کمک قابل توجهی به تسریع در روند اجرای پروژه ها خواهد کرد.

گفتنی است: در سیل خوزستان به ۳/۲۱۰۴ کیلومتر راه هاب اصلی, فرعی و روستایی، یک هزار و ۱۰۳ ابنیه فنی، ۵۰۰ مترمربع ساختمان راهداری و ۳۶ دستگاه ماشین آلات آسیب وارد شد.