شناسهٔ خبر: 69931 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در آینده ای نزدیک صورت می پذیرد؛

بهره‌برداری از باند دوم قطعه پنج آزادراه تبریز- ارومیه

علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌شرقی گفت: باند دوم قطعه پنجم آزادراه تبریز- ارومیه در ۱۰ روز آینده به بهره‌برداری رسیده و زیر بار ترافیک می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان آذربایجان‌شرقی, اروجعلی علیزاده در نشست بررسی وضعیت این طرح اظهار داشت: این قطعه به طول ۳۱ کیلومتر از روستای سرای تا سه راهی خاصبان در چهار باند شامل دو باند رفت و دو باند برگشت ساخته می‌شود و هم اکنون یکی از باندهای آن زیر بار ترافیک بوده و تلاش داریم تا ۱۰ روز آینده باند دوم هم زیر بار ترافیک برود.

وی افزود: مراحل ساخت و تکمیل تقاطع خور خور در این آزادراه نیز نهایی شده است و پیش بینی می‌شود با نصب علایم و تابلوهای ایمنی و همچنین خط کشی آن طی ۱۰ روز آینده به طور کامل به بهره برداری برسد.

علیزاده اضافه کرد: حد فاصل این مسیر به دلیل اتصال راه‌های ارتباطی روستاهای اطراف از جمله روستای خور خور و مسیر گوگان یکی از پر تردد ترین مسیرهای این آزاد راه است که براساس گزارش‌های محلی بیشترین حوادث رانندگی این آزاد راه نیز همین محور روی می‌دهد.

وی با بیان اینکه آزاد راه تبریز - ارومیه به طول ۱۳۱ کیلومتر در چهار قطعه و به صورت چهار بانده ساخته می‌شود، گفت: قطعه اول به طول ۲۵/۵ کیلومتر از ارومیه تا ساحل غربی دریاچه ارومیه (کوه زنبل)، قطعه دوم از ساحل غربی تا روستای سرای و شامل پل میانگذار دریاچه ارومیه و قطعه سوم به طول ۲۹ کیلومتر از ساحل شرقی دریاچه تا سراهی جزیره اسلامی است.

علیزاده ادامه داد: به جز قطعه سوم که عملیات آن همراه با حفر تونل‌های آن در دست اجرا است، قطعات یک و دو به صورت کامل و قطعه چهارم نیز زیر بار ترافیک قرار دارند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان درپایان خاطرنشان کرد: این آزاد راه به دلیل موقعیت جغرافیایی و راهبردی به ویژه در ایام تعطیلات و تابستان یکی از پر ترددترین محورهای مواصلاتی استان‌های آذربایجان شرقی و غربی است.