شناسهٔ خبر: 70004 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی:

تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای در دستور کار شرکت راه آهن است

سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: تکمیل ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه‌ای در سال ۹۸ و ۹۹ در دستور کار شرکت راه آهن قرارگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، « سعید رسولی » روز یکشنبه در دیدار با نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران، فرمانداران رباط کریم و اسلامشهر و هیات همراه، تصریح کرد: تکمیل این ۸۰۰ کیلومتر خطوط ریلی و حومه ای، نیازمند ۴ هزار و ۵۰ میلیارد تومان منابع مالی است که انشالله تا پایان سال ۹۹ طرح ها اجرایی خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: افزایش مطالبات مردم برای استفاده از قطار نشان از توسعه یافتگی است و توسعه حمل و نقل ریلی حومه ای به خصوص در محدوده و کلانشهرها از استان تهران، از مهم ترین اولویت های شرکت راه آهن برای تسهیل تردد مردم در این منطقه است.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران یادآورشد: با وجود ۴۰ سال تحریم های ظالمانه شرکت راه آهن موفق شده پروژه های ریلی زیادی را با اولویت بندی انجام دهد، زیرا تامین خواسته ها و فراهم کردن آسایش و رفاه مردم، وظیفه مهمی است که باید به سرانجام برسد.

رسولی با بیان اینکه راه آهن سرمایه ملی و متعلق به همه آحاد مردم ایران است و باید از این امکانات به خوبی استفاده شود، گفت: باید از این ثروت ملی به بهترین وجه استفاده کنیم و مردم نیز حلاوت اجرای پروژه های انجام شده را احساس کنند، امسال باید سال استفاده از فرصت ها و افزایش بهره وری در شرکت راه آهن باشد.

معاون وزیر راه وشهرسازی تصریح کرد: خوشبختانه در این جلسه تمام مسایل و مشکلات ریلی منطقه اسلامشهر، رباط کریم و شهر پرند مطرح و مقرر شد بزودی هیاتی از راه آهن مسایل و مشکلات موجود را از نزدیک مورد بررسی قرار داده و با اولویت بندی نسبت به رفع آنها اقدام شود.

رسولی تاکید کرد: خطوط ریلی دراین منطقه از مناطق مسکونی رد می شود و باید هرگونه اقدامات مربوط ایمنی را در این مسیر جدی بگیریم و با افزایش برنامه تردد قطارهای حومه ای به خصوص در مسیرهای پر رفت و آمد مردم، تردد در این مسیرها بیش از پیش تسهیل شود.

در این جلسه حجت السلام و المسلمین حسن نوروزی نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، مسایل و مشکلات مردم و به خصوص ساکنان حاشیه مناطق ۱۷ و ۱۸ شهر تهران را مطرح و مدیرعامل شرکت راه آهن تاکید کرد پس از بازدید هیاتی از راه آهن، با تمام امکانات به سرعت خواسته های مردم را در منطقه عملی خواهیم کرد.