شناسهٔ خبر: 70046 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

در چارچوب طرح اقدام ملی؛

فراخوان عمومی پروژه‌های مشارکتی مسکن در ۲۳ استان کشور

نبیان جلسه پایش عملکرد ادارات کل راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر و پروژه‌های مشارکتی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن به صورت ویدئو کنفرانس با مدیران استان‌ها برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی نبیان در آغاز این نشست موضوع مسکن مهر و پروژه‌های مشارکتی را از جمله موارد مهم و اولویت‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی در رونق تولید مسکن برای اقشار مختلف مردم خواند.

به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، معاون وزیر راه و شهرسازی پیشرفت استان‌ها در حوزه تکمیل واحدهای مسکن مهر بدون مشکل حقوقی را خوب ارزیابی کرد و افزود: در مورد واحدهای مسکن مهری که پیشرفت فیزیکی آن‌ها زیر ۳۰ درصد است، اما توجیه اقتصادی و استعداد جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آن‌ها وجود دارد، می‌توان این واحدها را در قالب پروژه‌های مشارکتی ادامه داد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از آمادگی ۲۳ اداره کل برای معرفی پروژه‌های مشارکتی مسکن در روزهای آتی خبر داد و افزود: این پروژه‌ها که در چارچوب طرح اقدام ملی اجرا خواهد شد، در سه حوزه آماده‌سازی زمین، طرح‌های خدماتی – تجاری و پروژه‌های مسکونی تعریف شده‌اند که به‌زودی فراخوان عمومی آن‌ها به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی از همراهی بخش خصوصی و تشکل‌های صنفی ساختمان با دولت به‌عنوان رمز موفقیت طرح‌های مشارکتی نام برد و اظهار کرد: عزم دولت و بخش خصوصی برای رونق تولید مسکن در کشور جدی است.  

نشست‌های پایش برنامه اجرایی سال ۹۸ به‌صورت مستمر و از طریق ویدئو کنفرانس در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار می‌شود.