شناسهٔ خبر: 70335 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

بيست و يکمين روز از عمليات حج؛ اعزام ۳۵۰۰ زائر خانه خدا از فرودگاه‎های کشور

حجاج براساس آمار اعلام شده از سوی مسئول عمليات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوايی ايران در بيست و يکمين روز از عمليات اعزام زائران خانه خدا حدود ۳۵۰۰ زائر به سرزمين وحی اعزام می‎شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوايي ايران، بر اساس اين آمار تا ديروز، ۵ مرداد، با گذشت ۲۰ روز از عمليات حج، طی ۲۵۹ پرواز شرکت هواپيمايی هما، ۶۳۷۱۶ زائر از فرودگاه‎های فعال در اعزام زائران خانه خدا اعزام شده‎اند.

بر همين اساس امروز، ۶ مرداد، فرودگاه‎های اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، همدان و امام خميني(ره)، تا پايان روز در قالب ۱۴ پرواز ديگر حدود ۳۵۰۰ زائر را رهسپار فرودگاه‎های مدينه و جده خواهند کرد.

طبق آمار تا پايان بیستمین روز ۱۶۳ پرواز به فرودگاه مدينه و ۹۶ پرواز به فرودگاه جده اعزام شده‎اند که از این بین بيش از ۸۲ درصد پروازها با تعجیل، به موقع و یا با کمترین تاخیر و ۱۸ درصد نیز با تاخیر بالای ۳۰ دقیقه انجام شده‎اند.

گفتني است، در طي اين مدت پروازهاي اعزام زائران خانه خدا در فرودگاه‎هاي اهواز، بوشهر، زنجان، يزد، ساري، گرگان، بيرجند، زاهدان، بندرعباس، کرمانشاه، رشت و کرمان به پايان رسيده است.