شناسهٔ خبر: 70599 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

دبیرکل ایفکتا:

ایران ایمنی هوانوردی را در شرایط دشوار حفظ کرده است

پرواز عبوری دبیرکل ایفکتا ضمن تقدیر از کنترلر های ایرانی گفت: ایران ایمنی هوانوردی را در شرایط دشوار حفظ کرده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، دانکن اولد، دبیر کل ایفکتا (فدراسیون بین المللی انجمن های کنترلر های ترافیک هوایی) در نامه ای که در پاسخ به اعتراض ایران به تصمیم دو ماه گذشته آمریکا برای ممنوعیت پرواز ایرلاین ها از اسمان ایران نگارش شده، نوشت: بابت نامه شما (ایران) در خصوص اطلاعیه هوانوردی صادر شده توسط اداره هوانوردی فدرال آمریکا برای پروازهای عبوری بر روی بخشی از فضای ایران از شما تشکر می کنم.

وی افزود: من کاملا در جریان اختلال به وجود آمده در منطقه به علت صدور اطلاعیه هوانوردی صادر شده هستم و برای هرگونه حمایت در صورت امکان، آمادگی خودمان را اعلام می کنیم. ما از نزدیک وضعیت را زیر نظر داریم.

اولد ادامه داد: همان طوریکه می دانید دستورالعملهای اجتناب از پرواز در فضاهای مورد مناقشه، پس از هدف قرار گرفتن پرواز شماره ۱۷ خطوط هوایی مالزی در سال ۲۰۱۴ بهبود پیدا کرد و کشورها، ایرلاینها و افکار عمومی در مورد پرواز در نزدیکی فضاهایی که احتمال وجود ریسک و خطر باشد با احتیاط زیاد برخورد می کنند.

دبیر کل ایفاتکا گفت: کنترلرهای ترافیک هوایی ایران تعهد و حرفه ای گری خودشان را به صورت مکرر در سالهای اخیر و در زمانهایی که جریان معمول و دایمی پروازها به علت رویدادهای منطقه ای تغییر پیدا کرد نشان داده اند که این امر قابل تحسین است. شما و همکاران تان استاندارد ایمنی بالایی را در شرایط دشوار حفظ کرده اید.

وی اضافه می کند: ما در جریان اقدامات دفتر منطقه ای ایکائو در خاورمیانه در خصوص مدیریت تبعات موضوع یاد شده در منطقه هستیم و همکاری و حمایت کنترلرهای مرکز کنترل ترافیک هوایی تهران را ارج می نهیم.