شناسهٔ خبر: 70775 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:

طرح اقدام ملی گامی برای پاسخگویی به نیاز مسکن مردم است

نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اقدام ملی با چشم انداز ساخت ۴۰۰ هزار واحدی گامی برای جوابگویی به نیاز مسکن مردم است.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان، علی نبیان روز دوشنبه در حاشیه شورای مسکن کردستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اقدام ملی یکی از تکالیفی است که رئیس جمهوری برای تامین نیاز مسکن برخی از متقاضیان کشور ابلاغ کرده است، اظهار داشت: طبق این برنامه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال های ۹۸ و ۹۹ احداث و تحویل متقاضیان می‌شود.

 مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اضافه کرد: ۲۰۰ هزار واحد از طرح در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد توسط بنیاد مسکن در اراضی دولتی داخل شهرها، ۱۰۰ هزار واحد نیز در بافت فرسوده در قالب طرح بازآفرینی شهری احداث می‌شود.

نبیان افزود: در این راستا استفاده از ماده ۶ قانون ساماندهی زمین های دولتی نیز استفاده می‌شود و براساس این قانون تمامی دستگاه‌های دولتی موظف‌اند زمین‌های مازاد خود را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند تا از زمین‌ها برای ساخت مسکن استفاده شود.

وی تاکید کرد: سازمان ملی زمین و مسکن نیز در قالب پروژه‌های مشارکتی ساخت واحدهای مسکونی با مشارکت بخش خصوصی را آغاز کرده که در قدم اول فراخوان ۱۴۵ پروژه مشارکتی برای شناسایی سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان بخش خصوصی در ۲۳ استان کشور اعلام عمومی شده است.

عید غدیر کلنگ زنی ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در سراسر کشور آغاز می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در سفری سه روز از واحدهای مسکن مهر کردستان و اراضی تعیین شده برای اجرای طرح اقدام ملی بازدید کرد.

تاکنون از ۳۸ هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر سهم این استان ۳۳ هزار و ۷۵۰ واحد تکمیل و به بهره برداری رسیده و هم اکنون چهار هزار  ۹۰۰ واحد نیمه تمام مسکن مهر دارد که یک هزار و ۹۰۰ واحد از این تعداد دارای مشکل حقوقی است.