شناسهٔ خبر: 70789 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

خط کشی ۱۲۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی مشکین شهر

خط کشی رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای مشگین شهر از خط کشی ۱۲۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی این شهرستان در ۴ ماهه نخست امسال خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل، رضا فرج پور در بازدید از محور مشگین شهر پارس آباد با بیان اینکه ارتقای ایمنی راه و کاهش تصادفات جاده ای از اولویت های مهم راهداری و تاکید مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای است افزود: در این راستا برای بالا بردن امنیت جاده بیش از ۸۰۰ تن آسفالت سرد و گرم برای لکه گیری راه های این شهرستان استفاده شده است.

وی تصریح کرد: در مدت یادشده ۳۵۰ کیلومتر ازحریم راه های اصلی این شهرستان تسطیح و رگلاژ همچنین ۱۰ کیلومتر از راه های اصلی، فرعی و روستایی نیز روکش اسفالت انجام شده است.

رییس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان مشگین شهر در جهت بالا بردن ضریب ایمنی جاده از جمع آوری ۶۰ عدد تابلوهای فرسوده و نصب ۱۹۰ عدد تابلوی ایمنی و هشداری جدید در سطح جاده های شهرستان مشگین خبرداد و اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی راهداران زحمتکش ۸ کیلومتر از راه های روستایی مشگین شهر شن ریزی، ۱۵ کیلومتر از راههای خاکی تیغه زنی و همچنین ۸۰۰ متر مکعب برداشت و پاکسازی نخاله ساختمانی در بزرگراه و جاده قدیم این شهرستان در ۴ ماهه نخست امسال انجام شده است.

فرج پور به زهکشی ۲۰۰ متر از پیچ احمد بیگلو و جاده هریس اشاره کرد و افزود:۴دستگاه از ابنیه فنی تعمیر و دو دستگاه نرده پل جدید نیز نصب شده است.

وی اصلاح ۸۰ کیلومتر از افتادگی شانه راه، ۳۴۰ کیلومتر قنو زنی، ۵۵۰ متر مکعب ریزش برداری و اصلاح شیب شیروانی در بزرگراه مشگین شهر بطول ۲۰۰ متر مکعب را از دیگر اقدامات مهم راهداری شهرستان مشگین شهر در ۴ ماهه امسال برشمرد و بیان کرد:راهداران پرتلاش این شهرستان بصورت شبانه روزی در جاده ها در حال فعالیت هستند تا رضایت مردم را جلب کرده و مردم نیز سفری ایمن و ارام در جاده های شهرستان مشگین شهر داشته باشند.

رییس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان مشگین شهر با بیان اینکه اداره راهداری این شهرستان مسئولیت نگهداری ۱۲۸۰ کیلومتر از راه های ارتباطی شهرستان مشگین شهر را برعهده دارد گفت:از این مقدار ۲۶۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۴۵ کیلومتر راه آسفالته روستایی، ۶۰ کیلومتر راه مرزی و ۴۱۵ کیلومتر نیز راه شنی و خاکی میباشد که تمام تلاش راهداران حفاظت و صیانت از این سرمایه های ملی است.