شناسهٔ خبر: 71115 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان:

تکمیل گردنه صلوات آباد کردستان ۴۵میلیارد اعتبار نیازدارد

راهسازی کوهستان محمدصدیق ثابتی در بازدید خبرنگاران از پروژه گردنه صلوات‌آباد اظهار کرد: برای اتمام و ادامه کار در این پروژه چیزی نزدیک به ۴۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است و در برنامه داریم که تا پایان فصل کاری امسال به غیر از تونل اول، بقیه مسیر را به بهره‌برداری برسانیم.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات واطلاع رسانی اداره کل راه وشهرسازی استان کردستان، محمدصدیق ثابتی گفت: این پروژه به طول ۲۱ کیلومتر در سه قطعه با طول ۹.۲ کیلومتر، ۵.۴ و ۶.۲ در حال اجرا است.

وی افزود: در حال حاضر چیزی حدود ۸ کیلومتر عملیات آسفالت‌ریزی انجام شده است.

ثابتی تصریح کرد: این پروژه با توجه به توپوگرافی منطقه برای سرعت و بزرگراه طراحی نشده است بلکه تنها فایده آن حل مشکل ترافیکی در گردنه صلوات آباد است.

وی افزود: برای این پروژه تاکنون حدود ۲۵ میلیارد تومان هزینه شده است که کمتر از ۵۰ درصد آن پرداخت شده و بیش از ۵۰ درصد به پیمانکاران بدهی داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان در ادامه خاطرنشان کرد: برای اتمام و ادامه کار در این پروژه چیزی نزدیک به ۴۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است و در برنامه داریم که تا پایان فصل کاری امسال به غیر از تونل اول، بقیه مسیر را به بهره‌برداری برسانیم.

ثابتی در پایان اظهار کرد: در همه نقاط کردستان با توجه به توپوگرافی منطقه ساخت راه هزینه بیشتری نسبت به استان‌های دیگر دارد که این خود باعث هزینه بربودن ساخت راه در استان است.