شناسهٔ خبر: 71307 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خبر داد؛

کارآیی بانک‌ها در حوزه ارایه تسهیلات با افزایش سرمایه میسر می‌شود

عزت الله یوسفیان ملا عزت‌الله یوسفیان‌ملا با اشاره به ضرورت افزایش سرمایه بانک‌ها، بر حمایت مجلس از بانک‌مرکزی در این بخش تاکید کرد و گفت: توجه بانک‌ها به موضوع افزایش سرمایه می‌تواند کارایی آنها در حوزه ارایه تسهیلات را نیز افزایش دهد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایبنا، عزت‌الله یوسفیان‌ملا با تاکید بر ضرورت توجه بانک‌ها به افزایش سرمایه، گفت: بانک مرکزی نیز در این راستا با توجه به اهمیت موضوع بخشنامه هایی را به شبکه بانکی ابلاغ کرده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آسان‌ترین راه برای افزایش سرمایه بانک‌ها، تجدید ارزیابی دارایی آنها است، افزود: بانک‌ها امکان فعالیت تجاری بیش از ۱۰ درصد نداشته و باید سرمایه خود را با فعالیت‌های بانکی افزایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه در قانون رفع موانع تولید نحوه افزایش سرمایه بانک‌ها تشریح شده و باید مواد قانونی به شکل صحیح اجرا شود، تصریح کرد: توجه بانک‌ها به موضوع افزایش سرمایه می‌تواند کارایی آنها در حوزه ارایه تسهیلات را نیز افزایش دهد.

یوسفیان‌ملا با بیان اینکه روش افزایش سرمایه بانک‌ها مهم بوده زیرا که با هر روشی نمی‌توان سرمایه آنها را افزایش داد، گفت: استفاده از منابع دولتی برای افزایش سرمایه بانک‌ها روش صحیحی نبوده و بانک‌ها خود باید با فروش اموال مازاد در این مسیر پیش‌قدم شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه توجه به معوقات بانکی و پیدا کردن راهکاری برای تسریع در وصول آنها در افزایش سرمایه بانک‌ها موثر است، افزود: با توجه به اهمیت افزایش سرمایه بانک‌ها، مجلس نیز حامی بانک مرکزی در این مسیر خواهد بود.