شناسهٔ خبر: 71337 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تصویب و جانمایی طرح سایت گردشگری شهرستان سیریک

سیریک چهارمین جلسه کارگروه امور زیربنایی توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست در امسال با حضور مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی مرتبط با این حوزه در استان هرمزگان برگزار شد .

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان، آرش رضایی با اعلام این خبر گفت: این جلسه با دو دستور کار بررسی تعیین کاربری موارد مربوط داخل و خارج حریم شهرهای استان و ارائه گزارش توزیع آلایندگی در شهرهای استان توسط محیط زیست و به ریاست مهندس مدرس معاون هماهنگی استانداری هرمزگان برگزار شد. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان در ادامه با بیان نگاه مثبت وزارت راه و شهرسازی به رونق گردشگری سواحل مکران، اضافه كرد: توسعه سواحل و تصمیم گیری برای جانمایی دقیق پروژه ها در نوار ساحلی یکی از مهمترین مباحث توسعه پایدار را شامل می شود لذا در این جلسه مساحتی بالغ بر ۴۵ هکتار جهت سایت گردشگری شهرستان سیریک در حریم این شهر جانمایی، تصویب و به شورای برنامه ریزی استان احاله شد.

رضایی تصریح کرد: از طرح های دیگری که در این جلسه مطرح شد در حوزه دامپروری صنعتی و همچنین طرح های زیر مجموعه گردشگری بود، که پس از گفتگو و بررسی دیدگاه های اعضاء، موارد مورد موافقت به شورای برنامه ریزی استان ارجاع شد.

رضایی در پایان خاطرنشان کرد: این طرح ها در راستای اشتغال زایی در کلیه شهرستان های استان پس از بررسی و اخذ کلیه استعلامات دستگاهها تعیین کاربری شده و طی مراحل قانونی واگذار می شود.