شناسهٔ خبر: 71380 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار خبرداد

پیش بینی بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام ۲ پروژه مهم راه در بابلسر و فریدونکنار

فاطری رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار گفت: بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای اتمام دو پروژه مهم راه در بابلسر و فریدونکنار پیش بینی شده است .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران, فاطری اظهار داشت: در تعریض محور بابلسر به بهنمیر در فاز اول ۵۰۰ متری بیش از ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شد که برای اتمام این پروژه ی ۳/۵ کیلومتری ۷ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است. تعریض محور بابلسر به بهنمیر از منطقه نیروی هوایی آغاز تا پل کاله به پایان می‌رسد..

وی افزود: پروژه مهم بعدی، تعریض محور فریدونکنار به آمل محدوده روستای شیر محله است که با پیش بینی بیش از ۳ میلیارد تومان اعتبار به طول ۲ کیلومتر، در مدت ۷ ماه ۴۰ درصد پیشرفت داشته است .

فاطری با اشاره به سیاست های دولت در بحث مسکن تصریح کرد: مهمترین اقدامات در حال انجام بحث واگذاری اراضی دولتی به اشخاص جهت ساماندهی مسکن است که در این راستا در ۶ ماه اول امسال، ۲۵۰ نفر جهت معرفی به بانک در غالب مسکن یکم که بیش از ۱۵۰ نفر از بابلسر و ۷۵ نفر از فریدونکنار بوده اند و ۴۰۰ نفر به اداره کل راه و شهرسازی جهت دریافت سند مالکیت معرفی شدند.

فاطری در ادامه بیان کرد: تشکیل مجمع خیرین مسکن‌ساز نیاز امروز جامعه است لذا ما از این تشکل در دو شهرستان استقبال خواهیم کرد.  

وی با اشاره به نظارت اداره راه و شهرسازی در ساخت و سازها گفت: در ساخت‌ و ‌سازهای غیر اصولی با مهندسین متخلف برخورد و پروانه ساخت و سازشان ضبط خواهد شد .

فاطری اظهار داشت: جهت دریافت تسهیلات بافت فرسوده تاکنون ۲۰ نفر از بابلسر و در بحث تسهیلات خانواده شهدا و ایثارگران نیز ۲۷۰ نفر از بابلسر و ۲۴۰ نفر از فریدونکنار به بانک ها جهت برخورداری از وام ۵۰ تا ۷۰ میلیون با بهره ۴ درصد معرفی شدند.

فاطری در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: ۲۰۰ تن قیر رایگان به شهرداری بابلسر و ۱۰۰ تن به شهرداری فریدونکنار جهت آسفالت کوچه‌، معابر و ‌خیابان‌‌ها اختصاص داده شد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح بازآفرینی شهری همه دستگاههای متولی در امر شهرسازی و زیربنایی مکلف به اجرای آن هستند تا شاهد دوباره کاری مانند: کنده کاری در حوزه آب، گاز، برق و شبکه های ارتباطی در معابر شهری و محلات نباشیم .

 رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار تشکیل مجمع خیرین مسکن ساز را نیاز امروز جامعه دانست و به اعلام آمادگی کامل این اداره و لزوم تشکیل این مجمع تاکید کرد.