شناسهٔ خبر: 71399 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

سرپرست واحد مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان:

احداث جاده کمربندی بندر امام(ره) به آبادان ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

جاده سازی سرپرست واحد مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: پروژه های احداث جاده کمربندی و رمپ و لوپ تقاطع غیرهمسطح در بندر امام خمینی(ره) با پیشرفت بالای ۱۵ درصد طی پنج ماهه نخست سال جاری از مهم ترین گام های عملی اداره کل در زمینه تعامل با پیرامون بندر و بازآفرینی شهری هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی محمدعلی علایی اظهارداشت: پروژه احداث جاده کمربندی بندر امام خمینی(ره) به آبادان با حدود ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی طی بازه زمانی ۵ ماهه سال جاری پیشرفت مالی ۷۱ درصدی از محل اعتبارات سرمایه ای تأثیر به سزایی در کاهش بارترافیک معابر درون شهری، جلوگیری از آسیب رساندن  به زیرساخت های  شهری، افزایش رفاه و معیشت مردم دارد.

  سرپرست واحد مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان همچنین با اشاره به پیشرفت ۱۸ درصدی پروژه احداث رمپ و لوپ تقاطع غیر همسطح افزود: این پروژه طی پنج ماهه نخست سال جاری  ۳۲ درصد اعتبار سرمایه ای خود جذب کرده است .

وی حذف گره ترافیکی میدان ریلی راه و کاهش زمان سفر، افزایش ایمنی مسیر با کاهش نقاط برخورد و جداسازی فیزیکی مسیرهای ریلی راه آهن از اهم مزیت هایی برشمرد که در پی اتمام  این پروژه حاصل خواهد شد.

علایی با اشاره به اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با هدف عمل به مسئولیت های اجتماعی خود را مقید به تعامل  با شهر می داند، خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این پروژه های عمرانی که با استفاده از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی در حال تکمیل است، گام های مؤثری در بازآفرینی شهری برداشته خواهد شد.

یادآور می شود؛ احداث پروژه های جاده کمربندی و رمپ و لوپ تقاطع همسطح با اعتباری بالغ بر  ۹۰۰ میلیارد ریال اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده بود.