شناسهٔ خبر: 71474 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه وشهرسازی کردستان خبر داد

بهره‌برداری از ۱۱۵۵ میلیارد ریال پروژه حوزه راه و شهرسازی استان کردستان در هفته دولت

بافت فرسوده به گفته مدیر کل راه و شهرسازی استان کردستان در هفته دولت امسال بالغ بر یک هزار و ۱۵۵ میلیارد ریال پروژه در حوزه‌های راه ، مسکن و بازافرینی شهری در استان افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان، محمد صدیق ثابتی اظهار کرد: در هفته دولت امسال تعداد ۱۹ پروژه در حوزه های مختلف راه، مسکن و بازآفرینی شهری به ارزش ریالی یک هزار و ۱۵۵ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال افتتاح خواهد شد .

ثابتی خاطر نشان کرد: پنج پروژه احداث و بهسازی راههای اصلی و بزرگراهی جمعا به طول ۲۰ کیلومتر و اعتباری معادل ۴۶۲ میلیارد ریال به اتمام رسیده و به میمنت هفته دولت زیر بار ترافیک خواهد رفت .

وی ادامه داد: تعداد شش پروژه نیز در حوزه احداث مسکن شامل ۵۵۴ واحد مسکن مهر و مشارکتی و ۱۱ واحد تجاری جمعا به ارزش ۵۶۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در شهریور ماه سال جاری به متقاضیان واگذار می‌شود .

مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت ویژه بازآفرینی شهری از بهره‌برداری هشت پروژه بازآفرینی در شهرستانهای سنندج ، مریوان سقزو قروه خبر داد و گفت: برای اتمام این هشت پروژه نیز ۱۲۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.

ثابتی تصریح کرد: اقدامات و گامهای مهمی در راستای توسعه استان کردستان در حال انجام است ودولتمردان در سطح ملی و استانی نیز نسبت به توسعه حوزه های راه و مسکن نگاه ویژه دارند که امیدواریم با تداوم حمایت ها و تامین منابع مالی وبا تلاش تمامی عوامل دخیل در این امر توسعه راه و مسکن بیش از پیش شاهد جبران کمبودها و عقب ماندگی ها باشیم .