شناسهٔ خبر: 71480 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با همکاری مرکز جستو و نجات دریایی بندرامام خمینی(ره) انجام شد

نجات جان شش دریانورد در آب‌های شمال خلیج فارس

امداد و نجات دریایی شش نفر خدمه یک فروند موتور لنج که بر اثر آتش سوزی دچار وضعیت اضطرار و در آب های اطراف چاه های نوروز سرگردان شده بودند، با همکاری مرکز جستجو و نجات بندر امام خمینی(ره) نجات یافته و به آغوش خانواده بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، امین موسی پور معاون امور دریایی این اداره کل با اشاره به انجام موفقیت آمیز عملیات جستجو و نجات دریایی خدمه ی یک فروند لنج تجاری که اواخر مردادماه از مبدا کشورکویت عازم بندرگناوه بوده، گفت: علیرغم دریافت اطلاعات ناقص از موقعیت و وضعیت شناور حادثه دیده، مرکز جستجو و نجات دریایی    (MRCC) بندرامام خمینی(ره) سریعا با موقعيت يابي بر روي نقشه، محتمل ترين و  نزديك ترين منطقه را حوالی چاه هاي نفتی نوروز شناسایی کرده و  شناور تندرو ناجی ۷ را به سوی منطقه گسیل داشت.

وی در ادامه افزود:  شناور ناجی ۷  با همکاری تیمی مراکز جستجو و نجات محلی و یک شناور نظامی که در آن حوالی در حال تردد بود، دریانوردان را از سرگردانی نجات داده و به خشکی انتقال داد. 

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تا کنون حدود ۱۰ مورد عملیات جستجو و نجات توسط مرکز MRCC بندر امام خمینی(ره) با موفقیت انجام شده است.

درﯾﺎﻧﻮردان و ﮔﺮدﺷﮕﺮان درﯾﺎﯾﯽ، ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺷﺮاﯾﻂ اﺿﻄﺮار را ﺑﻪ ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس۱۵۵۰ مرکز جستجو و نجات دریایی  (MRCC) اطلاع دهند.