شناسهٔ خبر: 71528 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

با حضور رئیس جمهوری

طرح ملی اقدام برای ۲۰۰۰ کیلومتر راه‌های اولويت‌دار روستایی رونمایی می‌شود

راه روستایی رضا اکبری گفت: طرح ملی اقدام برای راه‌های اولويت‌دار روستایی «ابرار» به طول ۲۰۰۰ کیلومتر روز دوشنبه چهارم شهریورماه در مراسمی با حضور رئیس جمهوری رونمایی می‌شود.

رضا اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اجرای طرح ملی «ابرار» (طرح ملی اقدام برای راه‌های اولويت‌دار روستایی) خبر داد و گفت: در این طرح ۲۰۰۰ کیلومتر راه روستایی اولویت دار در سراسر کشور شناسایی و نسبت به تکمیل آن‌ها تا پایان سال جاری اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح حدود ۱۸۰ اکیپ و ۱۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات مشخص شده است، افزود: در طرح ابرار عملیات خاکی و زیرسازی به صورت امانی و مابقی به صورت پیمانی انجام می‌شود و در همین راستا دستورات لازم  برای چگونگی شروع و ساخت پروژه‌ها ابلاغ شده است.

سرپرست معاونت راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به ویژگی‌های این طرح گفت: ۲۰۰۰ کیلومتر پروژه‌ حاضر در طرح ملی اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی به دلیل احداث توسط شهرستا‌ن‌ها و استفاده از ماشین آلات راهداری، با همان اعتبار مصوب اجرا می‌شود و در صورت نیاز برای تامین سوخت و تعمیر ماشین‌آلات راهداری از اعتبارات ملی استفاده خواهد شد.  

به گفته وی روز دوشنبه چهارم شهریورماه همایشی به منظور ارائه گزارش خدمات دولت‌های یازدهم و دوازدهم در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی با حضور پنج وزارتخانه برگزار می‌شود که علاوه برا ارائه گزارش عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه راه‌های روستایی تعدادی از پروژه‌های طرح ملی «ابرار» به صورت ویدئو کنفرانس با فرمان رئیس جمهور در سطح استان‌ها آغاز می‌شود.