شناسهٔ خبر: 71642 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

جابه جايي بيش از ۱۳۰ ميليون مسافر هوايی با یک میلیون و ۶۳ هزار پرواز در دولت دوازدهم

رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری به مناسبت هفته دولت به تشریح عملكرد بخش حمل و نقل هوایی ظرف ۲۸ ماه پرداخت و گفت: از ابتدای دولت دوازدهم تا پایان تیرماه ۹۸ بیش از یك میلیون و ۶۳هزار نشست و برخاست هواپیما ثبت شده و با این تعداد پرواز بیش از ۱۳۰ میلیون و ۳۴۸ هزار مسافر جابجا شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، رضا جعفرزاده گفت: در مجموع از ابتدای دولت دوازدهم تا پایان تیرماه سال جاری یك میلیون و ۶۳ هزار و ۲۲۱ پرواز نشست و برخاست هواپیما در فرودگاههای كشور انجام و با این تعداد پرواز ۱۳۰میلیون و ۳۴۸ هزار و ۲۵۹مسافر داخلی و بین المللی از طریق حمل و نقل هوایی سفر كرده اند و همچنین یك میلیارد و۲۸۷ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۳۱۹ كیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده است.

وی با بیان اینكه در در بخش هوایی در سال ۹۶ با انجام ۴۹۵هزار و ۷۵۶پرواز، ۶۱ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۲۴۶ مسافر جابه جا شده است افزود: در سال ۹۷ نیز ۴۲۷هزار و ۸۰۳ پرواز ۵۱ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۸۱۳ مسافر را جابه جا كرده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری تصریح كرد: از ابتدای سال ۹۸ تا تیرماه كل نشست و برخاست هواپیما در مسیرهای داخلی و خارجی به ۱۳۹هزار و ۶۶۲ رسید كه با این تعداد ۱۷ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۰۰ مسافر اعزام و پذیرش مسافر شد و ۱۷۲ میلیون و ۸۷۵هزار و ۳۶۳ كیلوگرم بار نیز ارسال و پذیرش شده است.

جعفرزاده خاطرنشان كرد: در حال حاضر ۹ فرودگاه بین‌المللی و همچنین ۳۰ فرودگاه مرز هوایی در کشور وجود دارد و تعداد فرودگاه‌هایی كه عملیات نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر در آن انجام می شود۵۲ فرودگاه است که ۵ فرودگاه آن متعلق به مناطق آزاد و شرکت نفت است.