شناسهٔ خبر: 71681 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با هفته دولت ۱۱ پروژه راهداري و حمل ونقل جاده اي خراسان شمالي افتتاح مي شود

علی اصغر بدیعی مقدم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: همزمان با هفته دولت، ۱۱ پروژه عمرانی در این استان آماده افتتاح شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خراسان شمالی,  علی اصغر بدیعی مقدم اظهار کرد: این پروژه ها شامل ساخت راه روستایی، اجرای روکش آسفالت، مجتمع های خدمات رفاهی و مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در شهرستان های فاروج، اسفراین، بجنورد، گرمه و مانه و سملقان است.وی افزود: برای اجرای این طرح ها ۱۱۵ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال شامل ۱ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال اعتبار ملی و ۲۳ میلیارد و ۶۳۷ میلیون ریال اعتبار استانی هزینه شده است و با افتتاح اين پروژه ها برای۲۷۶ نفر اشتغال زایی مي شود .

وي خاطرنشان کرد: این پروژه ها در سال گذشته و برخی در سال جاری وارد مرحله عملیاتی شده و اکنون آماده بهره برداری شده است و با افتتاح آن ۵ هزار و ۵۰۰ نفر در شهرها و ۱۷ هزار و ۴۵۰ نفر جمعیت روستایی بهره مند می شوند.

بدیعی مقدم گفت: راه روستایی محور شیرغان در شهرستان فاروج، یکی از پروژه های قابل افتتاح است که با ۲ میلیارد و ۴۸۸ میلیون ریال اجرا شده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی با بیان اینکه اجرای این طرح پارسال آغاز شده است گفت: با بهره برداری از این پروژه ۳۰۳ روستایی از مزایای آن بهره مند می شوند. وی گفت: روکش آسفالت محور نجف آباد - قلعه-صفا به طول ۲ کیلومتر از دیگر پروژه ها است که با ۳ میلیارد و۷۲۳ میلیون ریال اعتبار، در شهرستان  فاروج افتتاح می شود.

وی بهره برداری از پروژه آسفالت راه روستایی محور قهرمان آباد در شهرستان اسفراین به طول ۷۰۰متر، آسفالت راه روستایی محور قره چای در اسفراين به طول ۲کیلومتر، روکش آسفالت محور زرق آباد اسفراین به طول پنج کیلومتر، روکش آسفالت محور شهرآباد - نیروی هوایی به طول ۲.۵ کیلومتر در شهرستان مانه و سملقان و روکش آسفالت محور بجنورد – گیفان به طول ۲ کیلومتر را از دیگر پروژه های قابل افتتاح عنوان کرد. بدیعی مقدم گفت: بهره برداری از پروژه روکش آسفالت محور بجنورد- سنخواست به طول هفت کیلومتر را از دیگر پروژه های قابل افتتاح عنوان کرد و گفت: برای روکش آسفالت این محور، پنج هزار و ۹۲۲  تن آسفالت صرف شده است.

بدیعی مقدم افزود: در این زمینه ۱۰ میلیارد و ۵۴۶ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است. با بهره برداری از این پروژه چهار هزار نفر از مزایای آن بهره مند می شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: مجتمع خدمات رفاهی در گرمه و فاروج  و مرکزمجاز معاینه فنی خودروهای سنگین در اسفراین نيز در هفته دولت  به بهره برداری می رسد.