شناسهٔ خبر: 71851 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون عمران مجلس؛

تهاتر واحدهای مسکونی آماده با زمین‌های دولتی با نظارت دقیق فسادزا نیست

حسن خسته بند حسن خسته‌بند، نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی، گفت: بعضی‌ها می‌گویند که تهاتر واحدهای مسکونی آماده با زمین‌های دولتی موجب بروز فساد و رانت می‌شود، اما نظارت دقیق می‌تواند از بروز این مسائل جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسن خسته‌بند،  عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تهاتر واحدهای مسکونی آماده با زمین‌های دولتی گفت: به نظر من دولت و وزارت راه و شهرسازی باید از تمام راه‌ها برای تولید مسکن و بهبود وضعیت این حوزه استفاده کند، حال می‌توان در این راستا، واحدهای آماده را دریافت کرده و به جای آن زمین ارائه کرد.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا تمام راهکارها برای افزایش تولید و کاهش تقاضا در بازار مسکن باید در دستور کار قرار گیرد، در شرایط کنونی دولت برنامه‌های مختلفی از جمله تولید انبوه مسکن در اراضی دولتی را در دستور کار دارد.

وی افزود: بعضی‌ها می‌گویند که تهاتر واحدهای مسکونی آماده با زمین‌های دولتی موجب بروز فساد و رانت می‌شود، اما به نظر من در تمام بخش‌ها امکان بروز فساد وجود دارد، اما نظارت دقیق می‌تواند از بروز این مسائل جلوگیری کند.

خسته‌بند بیان کرد: بنابراین تهاتر واحدهای مسکونی با زمین می‌تواند در بستر نظارتی و بازرسی دقیق صورت گیرد و در این شرایط هیچ فسادی روی نخواهد داد.

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان گفت: به نظر من اولویت اصلی دولت در تهاتر واحدهای مسکونی آماده با زمین‌های دولتی، باید تأمین خانه‌های با متراژ کوچک باشد، زیرا با این روش می‌توان افراد بیشتری را صاحب‌خانه کرد.