شناسهٔ خبر: 71876 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

جعفرزاده خبر داد:

بازگشت ۵۲۰۰۰ حاجي با ۲۱۳ پرواز تا پايان ۷ شهريور

پرواز حج سخنگوي سازمان هواپيمایی کشوري از بازگشت ۵۱۹۴۷ حاجي با ۲۱۳ پرواز تا پایان ۷شهریور به کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری رضا جعفرزاده اظهار داشت: تاکنون ۱۳۰۵۴ حاجی با ۵۴ پرواز به فرودگاه امام خمینی (ره) و ۳۸۸۹۳ حاجی با ۱۵۹ پرواز به ۱۴ فرودگاه کشور بازگشتند.

وی با بیان اینکه ا‌مسال بیشترین تعداد پروازها با انجام ۹۵ پرواز از فرودگاه امام (ره) صورت می گیرد افزود: عملیات حج در سال جاری با انجام ۷۳۸ ‌پرواز رفت و برگشت و اعزام ۸۸ هزار و ۵۵۰ ‌حاجی انجام می‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: پروازهای برگشت حجاج از ۲۵ مرداد آغاز شد و تا ۱۷ شهریور ادامه دارد. 

به گفته جعفرزاده براساس گزارشات دریافتی سازمان هواپیمایی کشوری از ۱۹ فرودگاه کشور که عملیات بازگشت را برعهده دارند سرویس دهی در فرودگاه ها و پاسخگویی مدیران فرودگاهها و روسای ایستگاه های پروازی با حساسیت های مورد انتظار صورت می گیرد. 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین اظهارداشت: تلاش نیروهای امنیتی، انتظامی، گمرک و حراست های مستقر در فرودگاهها تاکنون در رضایتمندی بدرقه کنندگان و مستقبلین حجاج قابل اغماض نبوده است.

وی در پایان با بیان اینکه تمامی پروازهای حج امسال توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود گفت:  مردم عزیز برای دریافت هر گونه اطلاعات بیشتر از وضعیت بازگشت حجاج، می توانند  به سایت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند.