شناسهٔ خبر: 71947 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در شورای ادارای راهداری استان مطرح شد؛

تجهیز راهدارخانه‌ها و رفع نقاط حادثه خیز در ایام اربعین و طرح زمستانی

جلسه اربعین مدیرکل فن‌اوری اطلاعات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سفر به استان همدان ضمن بازدید از محورهای مواصلاتی در شورای اداری این استان شرکت کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، در این سفر که صباغ زاده مدیرکل توسعه راه و حریم و حاج علی معاون دفتر حمل و نقل مسافر این سازمان نیز حضور داشتند، پیرامون فعالیت های انجام شده از جمله میزان اعتبارات، تجهیز ماشین آلات و آمادگی هر چه بیشتر برای موضوع اربعین، راهداری زمستانی، تجهیز راهدارخانه ها و توزیع لاستیک بحث و تبادل نظر شد.

مدیرکل فن آوری اطلاعات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با حضور در جمع معاونان، روسا و کارشناسان این اداره کل گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده در حوزه فن‌آوری اطلاعات بیان كرد و افزود: برنامه‌ریزی در سازمان بر پایه اطلاعات و داده‌هایی كه از طریق سیستم‌های هوشمند به كارگرفته شده انجام می شود.

فرامرز مداح ادامه داد: دسترسی آزاد به اطلاعات توسط شهروندان و تأمین حقوق شهروندی از اصولی است كه سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای همواره بر آن قائل بوده و اجرایی کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان هم در این نشست در خصوص جایگاه راه های استان و اهمیت آن مطالبی را بیان کرد و ابراز داشت: بحث خط کشی و اصلاح راه ها در دستور کار است که با تخصیص بودجه این طرح تا قبل از فرا رسیدن فصل زمستان پایان می یابد.

مصطفی پناهنده در ادامه رفع نقاط حادثه خیز را از جمله اولویت های کاری این اداره کل برشمرد و یادآور شد: تاکنون اقدامات قابل قبولی در این زمینه انجام شده و ادامه روند کار نیازمند تزریق اعتبار بیشتری است.

وی کسب رتبه برتر مرکز مدیریت راه های استان همدان برای چندمین سال متوالی در کشور را از جمله اقدامات برشمرد و تأکید کرد: بررسی عملکرد سامانه های هوشمند حمل و نقل و نظارت مراکز مدیریت راه‌های ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نقش مهمی در ارتقای ایمنی دارد.