شناسهٔ خبر: 71994 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار خوزستان خبر داد:

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های پایانه‌های مرزی خوزستان

چذابه استاندار خوزستان گفت: ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌ها و خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی برای دو مرز شلمچه و چذابه اختصاص یافت.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه جلسه ستاد اربعین خرمشهر اظهار کرد: میزان اعتبارات ملی تخصیص‌یافته شده برای اربعین در خوزستان ۲۰ میلیارد تومان بود که این مبلغ به نسبت استان ایلام کمتر است چراکه این استان را توانمندتر دانسته‌اند.

وی افزود: نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در سفر اخیر خود به خوزستان نیز، تخصیص اعتباری ۳۰ میلیارد تومانی برای مسیر منتهی به مرز چذابه را وعده داد.

شریعتی به راه‌های مواصلاتی خوزستان در آستانه اربعین اشاره کرد و گفت: راه‌های مواصلاتی شلمچه مناسب است و مشکل خاصی ندارد و ولی مسیر چذابه باید بهتر شود و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تا پیش از اربعین حسینی پروژه در حال اجرای چهار بانده کردن مسیر چذابه بهره‌برداری می‌شود.

استاندار خوزستان با اشاره به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران حسنی در اربعین ۹۸ در پی لغو روادید، اتخاذ تدابیر و انجام اقداماتی برای افزایش ظرفیت‌های لازم در حوزه‌های مختلف پارکینگ‌ها، پهنای باند برای تقویت ارتباط تلفنی، تعریض گلوگاه‌ها و تسریع احداث گیت‌های تردد زائران و اتباع خارجی را خواستار شد.

وی همچنین هم‌زمانی اربعین با فصل گرم سال را نیز یادآور شد و گفت: با توجه به گرما برای خدمات‌رسانی مطلوب‌تر باید مسایل بهداشتی و خدمات‌رسانی بیشتر رعایت و تأمین موارد لازم از قبل تدارک دیده شود.

شریعتی به موضوع ورود شهرداری‌های معین به برنامه‌های اربعین خوزستان نیز پرداخت و گفت: شهرداری‌های شهرهای معین که بین مرزهای شلمچه و چذابه تقسیم‌شده‌اند و اقدامات و پشتیبانی‌های لازم با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی خواهند داشت تا بتوان اربعین امسال را بهتر و منظم‌تر از سال‌های گذشته برگزار کرد.