شناسهٔ خبر: 72043 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در آستانه اربعین صورت گرفت؛

آمادگی پایانه مرزی بیله سوار برای استقبال از زائران اتباع حوزه قفقاز،روسیه،گرجستان و جمهوری آذربایجان

پایانه مرزی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار ضمن اعلام آمادگی این پایانه گفت:‌ نمازخانه بزرگ اهل بیت(ع) پایانه مرزی بیله سوار آماده پذیرائی و استقبال از زائران اتباع حوزه قفقاز،روسیه،گرجستان و جمهوری آذربایجان است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل،علی رحمتی در بازدید از پایانه مسافری بیله سوار با اشاره به اینکه از این تعداد ۵۹ هزار و ۸۱۹ نفر مسافر ایرانی و ۵۹۳ هزار و ۱۸۹ نفر مسافر خارجی است گفت:در مدت یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۵۵۵ هزار و ۳۱۰ نفرمسافر بود ۱۸ درصد در جابه جایی مسافر افزایش داریم.

رئیس کمیته ستاد حمل ونقل خدمات سفراستان اردبیل با اشاره به اینکه این میزان مسافر ۱۲۸ هزار و ۷۸۴ نفر با وسائط نقلیه اعم اتوبوس،مینی بوس و سواری و ۵۲۴ هزار و ۲۲۴ نفر نیز با پای پیاده تردد نموده اند افزود: در مدت یاد شده ۴۱ هزار و ۳۱۱ وسیله نقلیه از پایانه مرزی بیله تردد کرده است.

عضو شورای اداری استان اردبیل ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام خاطرنشان کرد:نمازخانه بزرگ اهل بیت(ع) پایانه مرزی بیله سوار آماده پذیرائی و استقبال از زائران اتباع حوزه قفقاز،روسیه،گرجستان و جمهوری آذربایجان است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل تصریح کرد:سال گذشته ۳ هزارو ۵۰۰ نفر زائر اتباع خارجی با ۷۵ دستگاه اتوبوس از طریق پایانه مرزی بیله سوار عازم کربلای معلی شده اند.