شناسهٔ خبر: 72198 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بیش از ۱۴ هزار تخلف رانندگی در استان اردبیل شناسائی شد

صبحی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در ۵ ماه گذشته ۱۴هزارو ۱۰۰ تخلف رانندگی توسط خروجی سامانه های ثبت تخلف آنلاین شناسائی و بصورت هوشمند جهت اعمال قانون به پلیس راه کشور ارسال شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل، علی صبحی در بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان مرزی اصلاندوز با بیان اینکه از این میزان ۱۰ هزارو ۷۹۰ مورد جهت اعمال قانون بصورت هوشمند به پلیس راه کشور ارسال شده افزود: در مدت یاد شده ۱۰ هزار و ۶۲۳ مورد تخلف اضافه تناژ نیز توسط سامانه‌های توزین درحال حرکت شناسائی شده است.

وی تصریح کرد: در جهت ارتقای ایمنی محورها اقداماتی چون لکه گیری و روکش آسفالت،تجدید خط کشی،نصب تابلو،علائم ایمنی و ترافیکی،ایجاد سیستم روشنایی بصورت نقطه ای،شناسائی و حذف نقاط حادثه خیز توسط راهداران پرتلاش دیار سبلان در محورهای مواصلاتی استان انجام شده ویا درحال اجراست.

صبحی هوشمندسازی جاده های استان اردبیل را از جمله برنامه مهم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای دانست و گفت: درهمین راستا  ۱۳۳ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت،تردد شماری،نظارت تصویری و توزین درحال حرکت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به اینکه طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان پلیس راه و راهداری علت تامه بیشتر تصادفات ۵ ماه گذشته استان تخطی از سرعت مطمئنه،انحراف و تجاوز به چپ،عدم رعایت فاصله طولی،عدم رعایت حق تقدم،عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی بوده است از مردم و مسافران خواست با رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی سفری ایمن داشته باشند.

وی افزود: تا پایان طرح تابستانی گشت های تلفیقی محسوس ونامحسوس پلیس راه و رهداری شبانه روز در محورهای مواصلاتی استان اردبیل حضوری فعال دارند و با متخلفان برابر قانون برخورد می کنند.