شناسهٔ خبر: 72409 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد:

پیش‌بینی ساخت ۴۵۰۰ واحد مسکونی در پایتخت در قالب طرح اقدام ملی تولید مسکن

نگهبان مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در استان تهران در قالب طرح اقدام ملی ۸ بلوک در تهرانسر در نظر گرفته شده که در ۴ بلوک آن طرح اقدام ملی برای ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی با حضور رئیس‌جمهور آغاز شد.

رضا نگهبان، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص آغاز طرح اقدام ملی ساخت مسکن در پایتخت که با حضور رئیس‌جمهوری کلنگ آن زده شد، اظهار داشت: بحث طرح اقدام ملی به‌تازگی به پروژه‌های مشارکتی استان تهران اضافه‌شده است. پیش‌ازاین پروژه‌های مشارکتی قبلی، جزو ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی به‌حساب نیامده بودند.

وی افزود: پس از گزارشی که برای مقام عالی وزارت فرستاده شد، شرح تأمین زمین از سوی دولت، انتخاب شرکت و بقیه موارد به پروژه‌های مشارکتی استان تهران اضافه شد.

وی تصریح کرد: در استان تهران برای فراخوانی که در تهرانسر گذاشته شد ۸ بلوک را در نظر گرفتیم که مستندات آن آماده شد. مراحل ابتدایی فراخوان در اردیبهشت و خرداد امسال انجام شد که پس از ارزیابی شرکت‌کنندگان و بازگشایی پاکت‌ها برای چهار بلوک، سه شرکت‌کننده انتخاب شدند که یکی از آن‌ها در ۲ بلوک و ۲ شرکت‌کننده دیگر هرکدام در یک بلوک برنده شدند. پس از انتخاب هم شاهد مراسم کلنگ زنی پروژه ۱۵۰۰ واحدی با حضور رئیس‌جمهور بودیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تقریباً از ۸ بلوک در نظر گرفته‌شده برای ۴ بلوک عقد قرارداد انجام گرفت و عملیات اجرایی آن آغاز شد. چهار بلوک دیگر هم با توجه به تغییر نگاه سازمان ملی و فرمت‌های قراردادها در امور مشارکت، اواخر شهریور فراخوان آن داده خواهد شد تا مابقی واحدها در این پروژه عملیاتشان آغاز شود.

وی در خصوص اینکه علاوه بر تهرانسر در چه مناطقی دیگر از تهران قرار است در قالب طرح اقدام ملی پروژه‌های مشارکتی ساخته شود، اظهار داشت: در حال حاضر روی زمین‌هایی کارشده تا اسناد آن به فراخوان آخر شهریور ماه برسد. برای مشارکت ۲ زمین ۳۵ هزار متری و ۴۱ هزار متری در وردآورد، یک زمین ۳۱ هزار متری در واوان اسلامشهر و یک قطعه بزرگ دیگر در تهرانسر در نظر گرفته‌شده است.

وی افزود: طبق برآورد اولیه با شروع کار در این پروژه‌ها با پتانسیلی که وجود دارد فکر می‌کنیم شاهد ساخت ۴۵۰۰ واحد مسکونی در تهران در قالب طرح اقدام ملی باشیم که قرار است در سال ۱۴۰۱ تحویل داده شوند.