شناسهٔ خبر: 72414 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی:

افزایش قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما در ایام اربعین تخلف است

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی افزایش قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما در ایام اربعین حسینی (ع) را تخلف خواند و تصریح کرد: با متخلفان برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی در حاشیه برگزاری نشست هیئت دولت اظهار داشت: هیچ یک از شقوق حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی برای ایام محرم و اربعین حسینی (ع) حق افزایش قیمت بلیت ندارند و افزایش قیمت در این ایام تخلف محسوب می‌شود و با کسانی که قصد سودجویی در این ایام دارند به طور قطع برخورد می‌شود.

وی افزود: آماده سازی راه‌ها برای تردد زائران حسینی یک جریان فعال است اما بهسازی و ایمن سازی جاده‌های منتهی به مرزهای چهارگانه در دستور کار قرار دارند تا قبل از شدت یافتن سفرها به سر انجام برسند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به نرخ عوارض آزادراه‌ها بیان داشت: نرخ آزادراه‌ها طبق قانون همه‌ساله بر اساس قراردادهایی که با سرمایه‌گذار وجود دارد، توسط وزارت راه تعیین می‌شود.

وی افزود: سرمایه‌گذاران یک نرخ استهلاک و تکالیف بر عهده‌شان است که آن‌ها را ملزم می‌کند آزادراه‌ها را به بهترین شکل حفظ کنند. ‌ در چند سال گذشته در بحث حفظ و نگهداری آزادراه‌ها مقداری کاهلی داشتند که از آن‌ها خواستیم تکالیف را بهتر انجام دهند.

وی ادامه داد: نرخی که جدیداً تصویب‌شده با رعایت قراردادها و مردم بوده و عبور و مرورشان در نظر گرفته‌شده است که امیدواریم به ارتقای کیفی و ایمنی آزادراهی منتهی شود.