شناسهٔ خبر: 72418 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

پیش‌بینی قطارهای فوق‌العاده برای خطوط تهران-کرمانشاه و مشهد کرمانشاه در ایام اربعین

بازدید مدیرعامل راه‌آهن از خطوط ریلی و ایستگاه‌های ملایر، کرمانشاه و فیروزان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه سرعت قطارها در مسیر کرمانشاه به زودی افزایش می‌یابد، گفت: برای اربعین امسال علاوه بر قطارهای فعلی، قطارهای ویژه‌ای هم در مسیر تهران - کرمانشاه و مشهد - کرمانشاه تدارک می‌بینیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی  و مدیرعامل راه‌آهن روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از راه‌آهن کرمانشاه در جمع خبرنگاران با اشاره به برپایی موکب پذیرایی از زائران اربعین در ایستگاه کرمانشاه افزود: امسال سطح کیفی و کمی قطارهای اربعین افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته خواهد داشت.

وی گفت: برای جابجایی زائران اربعین برنامه‌هایی را تدارک دیده‌ایم که به زودی جزئیات آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

افزایش سرعت قطارهای کرمانشاه 

رسولی به بازدید امروز از راه‌آهن کرمانشاه هم اشاره کرد و گفت: کارگاه شرکت ساخت به عنوان متولی احداث خط ریلی کرمانشاه همچنان فعال است و امروز نیز مواردی را مشاهده کردیم که می‌توان با همدلی و اراده به سرعت مرتفع کرد و البته بیشتر آن تا قبل از شروع سفرهای اربعین به اتمام می‌رسد.

مدیرعامل راه‌آهن با بیان اینکه به زودی کمیسیون سرعت به راه‌آهن کرمانشاه اعزام می‌شود، گفت: در برخی از قسمت‌های این مسیر ریلی اقدامات اجرایی لازم برای استحکام خط انجام شده و کمیسیون دستور افزایش سرعت را صادر می‌کند.

به گفته وی تلاش شرکت راه‌آهن این است که با کامل‌تر کردن خط به زودی آن را به بهره‌وری بیشتر برساند زیرا اکنون زمان طی شدن مسیر کرمانشاه به ملایر بالاست که امیدواریم با انجام اقدامات فنی به نصف زمان کنونی کاهش پیدا کند.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی درباره زمان استقرار اداره کل راه‌آهن در استان کرمانشاه نیز گفت: راه‌آهن تابع تقسیمات کشوری نیست و بسته به نوع ماموریت و مسائل پیچیده فنی انجام می‌شود.

رسولی افزود: به دلیل ویژگی جغرافیایی کرمانشاه، نزدیکی آن به مرز، چشمه‌های بار فراوان در منطقه و توسعه‌ای که در حوزه ریلی استان اتفاق می‌افتد باید اختیارات و محدوده مسئولیت راه آهن کرمانشاه افزایش پیدا کند.

رسولی عنوان کرد: در اولین اقدام به زودی مدیر راه‌آهن کرمانشاه منصوب می‌شود و تمام اختیارات لازم برای اداره بهینه امور به وی تفویض می گردد.

در ادامه این گزارش ایرنا معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راه‌آهن ملایر - کرمانشاه تا مرز خسروی ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: این مسیر یکی از کریدورهای بین المللی کشور می‌شود و هم اکنون نیز می تواند کارکرد ترانزیتی داشته باشد.