شناسهٔ خبر: 72452 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار ۴۳ درصد افزایش یافت

بندر چابهار مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از افزایش ۴۳ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی با بیان این مطلب گفت: تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی در بندر چابهار از ابتدای امسال تا ۱۵ شهریور ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی میزان تخلیه و بارگیری شناورهای بالای هزار تن ۲۷ درصد، صادرات کالاهای غیر نفتی ۱۰۰ درصد و کاپوتاژ کالاهای نفتی ۱۰۳ درصد رشد را نشان می دهد. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به این که بندر چابهار، به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی کشور از قابلیت ها و زیرساخت های مناسبی برای واردات بخشی از کالاهای اساسی مورد نیاز کشور برخوردار است، اقدام هایی برای پهلوگیری کشتی های حامل این نوع کالاها نیز در این بندر انجام شده است که طبق اعلام وزارت صمت به زودی محقق می شود.

آقایی افزود: همزمان با تخلیه کالاهای اساسی سهم سیستان و بلوچستان و استان های شرقی کشور شاهد رونق بیش از پیش محور شرق، اشتغالزایی، کاهش زمان و هزینه های وارده بر کالا خواهیم بود.