شناسهٔ خبر: 72507 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

دستور العمل اعزام اتوبوس زائران اربعین حسینی(ع) به کشور عراق ابلاغ شد

اتوبوس معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در دستورالعملی نحوه فعالیت، اعزام سرویس و ارائه خدمات شرکت‌های مسافربری فعال در خطوط برون مرزی دارای قرارداد حمل و نقل منظم مسافر به کشور عراق را در ایام اربعین ابلاغ و شرکت های حمل و نقل مسافر را بر رعایت نکات آن ملزم کرد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گلستان،  امروز یکشنبه اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان، طبق این دستور العمل شرکت هایی مجاز هستند که در سفر برون مرزی مشارکت کنند که قبلا با شرکت های عراقی، قرارداد حمل و نقل منظم مسافر داشته باشند تا بتوانند از ناوگان عراقی تحت قرارداد فیما بین شرکت های ایرانی و عراقی استفاده کنند.

همچنین سن ناوگان ایرانی برای سفر برون مرزی یکسره طبق این دستورالعمل پنج سال است و رانندگان ناوگان اعزامی موظفند پس از پیاده نمودن زائرین در شهر مقصد، حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت از زمان ورود به کشور عراق به داخل کشور برگردند.

براساس این گزارش، ناوگان ایرانی که در طرح سفر برون مرزی شرکت می کنند باید حداقل ۶ سرویس بین المللی در طول یکسال گذشته داشته باشند و زمان بندی سفر شرکت ها در این ایام باید به گونه ای باشد که حداکثر تا ۲۵ مهرماه به کشور بازگردند و در ایام اوج سفرهای بازگشت(۲۵ تا ۲۷ مهرماه ۹۸) در جابه جایی زائران داخلی مشارکت کنند.

اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان طبق این دستور العمل، حمل دربستی دوسره درخصوص ناوگان عراقی طرف قرارداد با شرکت های ایرانی را میسر دانسته و تمام شرکت ها را موظف کرد که حداقل ۴۸ ساعت قبل از عزیمت و انعقاد هرگونه قرارداد جهت حمل زائراین نسبت به اخذ مجوز از دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی اقدام کنند.

این دستور العمل همچنین مرز مجاز برای خروج و ورود اتوبوس های ایرانی و عراقی را مرز چزابه اعلام کرد.