شناسهٔ خبر: 72529 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

ارتقای سطح ایمنی کانال و حوضچه بندر شهید بهشتی

ایمنی بنادر معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: مرحله اول عملیات بویه گذاری و نصب علائم کمک ناوبری کانال دسترسی به بندر شهید بهشتی چابهار با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید حسن ابراهیمی با اشاره به اینکه با توجه به بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، این عملیات در راستای تامین ایمنی آبراه ها و ورود و خروج ایمن کشتی های با آبخور بالا به این بندر انجام شد، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده پس از لایروبی کانال دسترسی، پروژه به آب اندازی بویه های کانال و علائم کمک ناوبری در دستور کار قرار گرفت. در این عملیات ۴ عدد بویه مشخص کننده محدوده کانال و ۲ عدد بویه در محدوده حوضچه بندر شهید بهشتی به آب اندازی شد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، تعیین محدوده عملیاتی کانال دسترسی بندر شهید بهشتی را از جمله اهداف اجرای این پروژه اعلام کرد و افزود: بویه گذاری این کانال با تکیه بر توان عملیاتی نیروها و شناورهای ملکی بندر انجام شد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، ابراهیمی اظهار کرد: در آینده نزدیک با تامین علائم جدید، مرحله دوم به آب اندازی بویه و علائم کمک ناوبری بندر شهید بهشتی اجرایی می شود.