شناسهٔ خبر: 72589 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران اعلام کرد؛

رشد ۶۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر نوشهر و فریدونکنار در شش ماه نخست سال

محمدتقی انزان پور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران اعلام کرد: عملکرد اداره کل از ابتدای سال جاری تاکنون در بخش تخلیه و بارگیری کالا در بنادر نوشهر و فریدونکنار در مجموع ۶۹ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، محمد تقی انزان پور با اعلام این مطلب اظهار داشت: عملکرد اداره کل در بخش تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر از رشد ۶۲ درصدی برخوردار بوده است .

وی خاطرنشان کرد: همچنین عملکرد بندر فریدونکنار در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۰ درصد رشد داشته است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با بیان اینکه بنادر نوشهر و فریدونکنار از تجهیزات و امکانات مناسبی برای تخلیه و بارگیری انواع کالا برخوردارند تصریح کرد:تجار و بازرگانان و دیگر فعالان حوزه صادرات و واردات می توانند با استفاده از ظرفیت های موجود در این بنادر و بهره گیری از مزایا و ویژگی های منحصر به فرد صنعت حمل و نقل دریایی،موجبات رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه و کشور را فراهم نمایند .

گفتنی است آهن آلات،غلات،کاغذ و چوب از عمده ترین کالاهای وارداتی و محصولات کشاورزی شامل میوه و کنسانتره میوه،خواربار و خشکبار و مصالح ساختمانی از مهمترین کالاهای صادراتی از بنادر نوشهر و فریدونکنار به شمار می روند