شناسهٔ خبر: 72617 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

باند دوم کمربندی جنوبی شهر کرمان تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد

آغاز عملیات اجرایی احداث قطعه یک باند دوم محور تربت حیدریه -زاوه سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از بهره‌برداری باند دوم کمربندی جنوبی شهر کرمان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، علی حاجی زاده در بازدید از روند اجرای باند دوم کمربندی جنوبی شهر کرمان با اعلام این خبر گفت: طول این محور ۴۴ کیلومتر است که تا کنون ۲۳ کیلومتر آن دو بانده شده، و مابقی در دست اجراست.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: پیشرفت فیزیکی این ۲۱ کیلومتر ۹۰ درصد است که در صورت تامین قیر، تا پایان سال جاری، به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به هزینه کرد ۲۲۰ میلیارد ریالی برای این پروژه گفت: اعتبار مورد نیاز برای اتمام آن یکصد میلیارد ریال است.

علی حاجی زاده از پیشرفت حدود ۵۰ درصدی باند دوم کمربند غربی کرمان نیز خبر داد و تصریح کرد: ۲۳ کیلومتر از این کمربندی ۴۴ کیلومتری در دست احداث است، و ۱۲ کیلومتر هم پیش از این دو بانده شده است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان اظهار داشت: احداث ابنیه فنی پروژه به پایان رسیده و عملیات روسازی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه زمان اتمام پروژه دوبانده سازی کمربندی غربی کرمان سال ۱۳۹۹ خواهد بود، اعتبار هزینه شده تا کنون را ۱۴۰ میلیارد ریال و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه را ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

حاجی زاده این را هم گفت که مناقصه اجرای ۹ کیلومتر باقی مانده این محور برگزار شده و در مرحله انتخاب پیمانکار است.